Startuje Etherealize, inicjatywa, która ma pomóc w promocji ETH w gronie dużych inwestorów

W tym artykule:

Ethereum ma stać się blockchainem dla głównych instytucji finansowych. Chodzi o inicjatywę Etherealize, którą pokieruje weteran Wall Street Vivek Raman.


  • Ethereum przygotowuje się do masowej adopcji tego blockchaina.
  • Etherealize ma pomóc w promocji sieci w gronie dużych inwestorów.

Etherealize chce pomóc Ethereum

Ethereum chce utrzymać swoją pozycję lidera i zaprosić do swojej sieci inwestorów instytucjonalnych. Pomóc ma w tym Etherealize, którego celem ma być edukowanie instytucji finansowych, emitentów funduszy ETF i innych większych inwestorów w kwestii tego ekosystemu. Projekt ma też rozszerzyć obecność ETH na rynkach finansowych, tak jak miało to miejsce w przypadku Bitcoina.

W wywiadzie dla Bloomberga, Vivek Raman, inwestor kryptowalutowy i ekspert ds. zdecentralizowanych finansów (DeFi), który stoi na czele Etherelize, podkreślił wyjątkową pozycję blockchaina Vitalika Buterina na rynku kryptowalut, opisując go jak „jedynego, który przetrwał próbę czasu”. Podkreślił zdolność tego łańcucha do zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa, ochrony i niezawodności.

Jak podał Bloomberg, za inicjatywą stoją wspomniany Vitalik Buterin i Fundacja Ethereum.

Problemy Ethereum

Start Etherealize ma miejsce w szczególnym momencie – gdy na jaw wyszły pewne wewnętrzne problemy  Ethereum dot. kierunku rozwoju i tego, kto ma zarządzać projektem.

Jak na razie, wiele wskazuje na to, że decydujący głos będzie miał Buterin. Krytycy Ethereum wskazują jednak na to, że choćby Solana oferuje tańszy i szybszy transfer wartości niż sieć ETH, to zapominają jednak o tym, że blockchain ten bywa niestabilny i np. przy emisji memecoinów pary prezydenckiej USA ponownie przestał na chwilę działać.

Sam Buterin obiecał ostatnio, że przeprowadzi duże zmiany w strukturze przywództwa i celach swojej fundacji. Bronił również jej dyrektora wykonawczej, Ayi Miyaguchi, przed internetowym hejtem, jaki ją spotyka.

Napięcia zaostrzyły się jednak wraz z rezygnacją jednego z deweloperów sieci, Nicka Connera.

Mimo wszystkich tych kontrowersji Ethereum pozostaje domem DeFi, o czym świadczą suche dane. Aż 53% wartości zablokowanej rynku DeFi jest w Ethereum, 54% podaży stablecoinów także jest ulokowana w tej sieci.

Ponad milion walidatorów zabezpiecza sieć. Do tego dochodzą walory ekonomiczne:  inflacja mniejsza niż 0,5%. W ETH inwestuje też rodzina Trumpów.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.