Stan Wyoming chce stworzyć własnego stablecoina | Wiadomości | CrypS.

Stan Wyoming chce stworzyć własnego stablecoina

Zerelik Maciej
wyoming

Czy do końca roku jakiś stan USA wprowadzi swój własny stablecoin? Jest to całkiem możliwe. Wystarczy, że przejdzie nowa ustawa zaproponowana w stanie Wyoming. Ma ona bowiem pozwolić stworzyć własny token rozliczany w dolarach.

Proponowana ustawa jest sponsorowana przez senatorów stanowych Chrisa Rothfussa i Tarę Nethercott, oraz Mike’a Yina i Jareda Olsena. Ustawa pozwoliłaby skarbnikowi Wyoming Curtisowi Meierowi Jr. na stworzenie państwowego stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim. T

Jeśli projekt zostanie uchwalony, skarbnik stanowy będzie miał czas na uruchomienie stablecoina do 31 grudnia. W przeciwnym razie do 1 listopada będzie musiał przedstawić raport do komisji selektywnej ds. finansowania kapitału i inwestycji, w którym wyszczególni, dlaczego nie jest to obecnie wykonalne.

Stablecoiny to tokeny kryptowalutowe, które są zazwyczaj powiązane z walutą fiat – często z dolarem amerykańskim. W przeciwieństwie do tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, które mogą być niezwykle zmienne, stablecoiny utrzymują tę samą wartość niezależnie od aktywności rynkowej.

Przykładem popularnych stablecoinów mogą być chociażby scentralizowany USDT i USDC, a także zdecentralizowane DAI i UST. Stablecoiny mogą być używane do przechowywania wartości lub do przetrwania zmienności rynkowej.

Dlaczego Wyoming potrzebowałby własnego stablecoina sponsorowanego przez państwo? Tego nie wyjaśniono w proponowanych przepisach. Jednak biorąc pod uwagę rosnącą koncentrację stanu na kryptowalutach i powiązanych trendach – jako pierwszy stan przyznał statut bankowi kryptowalutowemu, a także prawnie uznał DAO – może to odegrać rolę w przyszłych jego przyszłych ambicjach.

wyoming
reklama
reklama