Stablecoin Tether (USDT) będzie dostępny na Avalanche | Wiadomości | CrypS.

Stablecoin Tether (USDT) będzie dostępny na Avalanche

Zerelik Maciej
tether usdt

Zgodnie z najnowszymi informacjami, stablecoin Tether (USDT) jest o krok od uruchomienia na blockchainie Avalanche.

Avalanche będzie wspierał USDT

Avalanche to blockchain, który koncentruje się na wspieraniu zdecentralizowanych aplikacji, interoperacyjnych blockchainów i tzw. financial primitives (gotowych funkcji/bloków, z których składane są bardziej rozbudowane ekosystemy DeFi).

Tether zauważył, że zdecydował się uruchomić USDT na Avalanche ze względu na jego wydajność i skalowalność. Firma nazwała platformę „szybkim, opłacalnym sposobem na transfer USDT między różnymi giełdami”. Zwróciła też uwagę na jej interoperacyjność i niskie opłaty transakcyjne.

Tymczasem Emin Gün Sirer z Avalanche zauważył, że USDT na Avalanche doda „kolejną podstawową infrastrukturę do [naszego] szybko rozwijającego się ekosystemu DeFi” i że stablecoin będzie „mile widzianym dodatkiem” dla użytkowników i deweloperów.

Tether jest popularny na giełdach, ponieważ zapewnia użytkownikom wygodny sposób na spieniężenie swoich udziałów w zamian za ekwiwalent pieniężny w dolarach. Nie muszą przy tym przechodzić przez tradycyjne kanały finansowe.

Inne blockchainy Tethera

USDT jest największym stablecoinem na rynku i siódmą największą kryptowalutą w ogóle. Stablecoin może pochwalić się kapitalizacją rynkową w wysokości 59 miliardów dolarów.

USDT został początkowo uruchomiony na łańcuchu Omni Bitcoina. Popularność monety doprowadziła jednak do jej uruchomienia na kilku blockchainach, w tym Bitcoin Cash, Ethereum, TRON, EOS, Liquid Network, Algorand i Solana. Planowane jest również uruchomienie na Polkadot i Kusama.

Pomimo znaczenia Tethera, jest on często krytykowany za prawdopodobnie niewłaściwe audyty i wykorzystanie w nielegalnej działalności.

tether usdt
reklama
reklama