Stablecoin Tether (USDT) będzie dostępny na Avalanche | Wiadomości | CrypS.

Stablecoin Tether (USDT) będzie dostępny na Avalanche

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether usdt

Zgodnie z najnowszymi informacjami, stablecoin Tether (USDT) jest o krok od uruchomienia na blockchainie Avalanche.

Avalanche będzie wspierał USDT

Avalanche to blockchain, który koncentruje się na wspieraniu zdecentralizowanych aplikacji, interoperacyjnych blockchainów i tzw. financial primitives (gotowych funkcji/bloków, z których składane są bardziej rozbudowane ekosystemy DeFi).

Tether zauważył, że zdecydował się uruchomić USDT na Avalanche ze względu na jego wydajność i skalowalność. Firma nazwała platformę “szybkim, opłacalnym sposobem na transfer USDT między różnymi giełdami”. Zwróciła też uwagę na jej interoperacyjność i niskie opłaty transakcyjne.

Tymczasem Emin Gün Sirer z Avalanche zauważył, że USDT na Avalanche doda “kolejną podstawową infrastrukturę do [naszego] szybko rozwijającego się ekosystemu DeFi” i że stablecoin będzie “mile widzianym dodatkiem” dla użytkowników i deweloperów.

Tether jest popularny na giełdach, ponieważ zapewnia użytkownikom wygodny sposób na spieniężenie swoich udziałów w zamian za ekwiwalent pieniężny w dolarach. Nie muszą przy tym przechodzić przez tradycyjne kanały finansowe.

Inne blockchainy Tethera

USDT jest największym stablecoinem na rynku i siódmą największą kryptowalutą w ogóle. Stablecoin może pochwalić się kapitalizacją rynkową w wysokości 59 miliardów dolarów.

USDT został początkowo uruchomiony na łańcuchu Omni Bitcoina. Popularność monety doprowadziła jednak do jej uruchomienia na kilku blockchainach, w tym Bitcoin Cash, Ethereum, TRON, EOS, Liquid Network, Algorand i Solana. Planowane jest również uruchomienie na Polkadot i Kusama.

Pomimo znaczenia Tethera, jest on często krytykowany za prawdopodobnie niewłaściwe audyty i wykorzystanie w nielegalnej działalności.

tether usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.