Stablecoin od PayPal! Zaskakujące, kto jest emitentem  | Wiadomości | CrypS.

Stablecoin od PayPal! Zaskakujące, kto jest emitentem 

PayPal

Amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze aktywnie angażuje się w sektor wirtualnych walut od 2020 r., w którym to uruchomiło własną usługę związaną z tą klasą aktywów.


7 sierpnia br. PayPal zaprezentował swojego stablecoina! Nosi on nazwę PayPal USD (PYUSD). Ta “stabilna” kryptowaluta ma powiązanie z dolarem amerykańskim, a jej emitentem będzie Paxos Trust Co.

PayPal wydaje własnego stablecoina

Nowa wirtualna waluta mająca zachować “stabilność” ma mieć pełne pokrycie w depozytach w dolarach amerykańskich, krótkoterminowych obligacjach skarbowych oraz podobnych ekwiwalentach. 

PYUSD został oparty na blockchainie drugiej co do wielkości kryptowaluty Ethereum. Zaprojektowano go w taki sposób, aby służył, jako forma płatności cyfrowych oraz Web3. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Paxos wspomniany stablecoin ma wkrótce zostać zaoferowany klientom ze Stanów Zjednoczonych. 

Tak samo, jak podobne wirtualne waluty PYUSD będzie można wymieniać na USD i kryptowaluty. Co więcej, pojawi się tu możliwość przenoszenia tego stablecoina między aplikacją PayPal, a Venmo. Według zapewnień stablecoina tego będzie można wykorzystywać, jako formę zapłaty za zakupy dokonywane online. 

Chęć zdominowania branży kryptowalut?

Wysiłki PayPala są postrzegane przez niektóre osoby, jako dążenie do zajęcia czołowej pozycji wśród firm oferujących usługi związane z wirtualnymi walutami. Wspomniane przedsiębiorstwo jest gigantem, który może pochwalić się pokaźną liczbą aktywnych użytkowników. Wynosi ona ponad 350 mln osób!

Należy przypomnieć, że platforma PayPal oferuje kupno, sprzedaż oraz przechowywanie bitcoina (BTC), ethera (ETH), bitcoin cash (BCH) oraz litecoina (LTC) swoim klientom z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ponadto pozwala ona na dokonywanie płatności w wymienionych cyfrowych aktywach. 

Najnowsza wirtualna waluta od PayPala ma stać się częścią jego ogólnej infrastruktury płatniczej. Przedsiębiorstwo to po raz pierwszy potwierdziło plany związane z uruchomieniem własnego stablecoina już na początku ubiegłego r. Wówczas to podkreśliło, że podejmie ścisłą współpracę z odpowiednimi organami regulacyjnymi. 

Szansa na zwiększenie adopcji kryptowalut

Mimo iż na rynku istnieje już wiele stablecoinów, będzie to pierwsza taka wirtualna waluta wprowadzona przez czołową instytucję finansową z tradycyjnego rynku. PayPal, jako znany procesor płatności może tym samym wpłynąć na większe przyjęcie tej klasy aktywów przez użytkowników. 

Dyrektor generalny firmy Paxos Charles Cascarilla zaznaczył, że jego przedsiębiorstwo oraz PayPal wspólnie wskażą na rzeczywistą wartość, jaką niesie ze sobą technologia blockchain

Obecnie dominującą pozycję wśród “stabilnych” kryptowalut zajmuje wciąż tether (USDT) z kapitalizacją rynkową przekraczającą 83,8 mld dol. Tuż za nim plasuje się usd coin (USDC), którego wartość rynkowa przekracza 26 mld dol. 

PayPalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.