Sprzedaż NFT drastycznie spada | Wiadomości | CrypS.

Sprzedaż NFT drastycznie spada

Konrad Juszczyk
Twórca LTC przewiduje załamanie cen tokenów NFT

Najnowsze dane pokazują, że szaleństwo na niewymienne tokeny (NFT) opadło. Według specjalistów z branży może być to spowodowane MeeBits’ami lub załamaniem rynku z maja.

NFT już nie na fali

Niewymienne tokeny (NFT) były najgorętszym tematem w branży kryptograficznej na początku tego roku, przynosząc 1,5 miliarda dolarów przychodu w pierwszym kwartale, zgodnie z raportem od Dapp. Zarówno nowe, jak i istniejące projekty NFT zobaczyły niespotykaną wcześniej sprzedaż. Podczas gdy najwyższy wolumen transakcji wygenerowało NBA Top Shot (500 mln USD), największą jednorazową transakcję uzyskało dzieło Beeple, które zostało sprzedane za ponad 69 milionów dolarów.

sprzedaż NFT - analiza
Źródło: https://nonfungible.com/market/history

Witryna Nonfungible.com śledząca zasoby cyfrowe podała, że sprzedaż NFT w tygodniu kończącym się na 9 maja osiągnęła najwyższy poziom 176 milionów dolarów. Od tego czasu rynek NFT stracił trakcję, ponieważ tygodniowa sprzedaż spadła o prawie 95% do zaledwie 9,9 miliona USD na dzień 15 czerwca.

Jaki jest powód załamania NFT?

W wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny Nonfungible.com Gauthier Zuppinger mówi, że jedną z głównych przyczyn upadku NFT był nagły wzrost i spadek sprzedaży nowych przedmiotów kolekcjonerskich kryptowalut o nazwie MeeBits. Dla niezaznajomionych MeeBits są to postacie 3D w formie NFT od twórców CryptoPunks.

NFT MeeBits
MeeBits

Geoff Osler, dyrektor generalny aplikacji NFT S!NG, mówi, że popularność cyfrowego kolekcjonerstwa prawdopodobnie była napędzana przez zwiększony popyt ze strony najbogatszych, którzy zgromadzili spore środki z powodu rosnących cen kryptowalut. Kiedy w połowie maja rynek kryptowalut załamał się o ponad 50%, szał NFT również się uspokoił.

Twórca LTC przewiduje załamanie cen tokenów NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.