Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów? | Wiadomości | CrypS.

Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Konrad Juszczyk
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Rynek kryptowalut pozostaje w „trybie rzezi”. Cena bitcoina spadła dziś poniżej 40,000 USD pociągając za sobą szereg innych kryptowalut w dół. Dowiedz się, czym taki ruch jest spowodowany i co może oznaczać.

Ostatnie ruchy kryptowalut

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin stracił 10% wartości, jednak już od ostatniego tygodnia cyfrowe złoto leci w dół, spadając o 28%. Obecnie silnym poziomem wsparcia jest 40,000 USD, dlatego po krótkotrwałym spadku poniżej tego poziomu, BTC szybko się odbudował. Prawie wszystkie aktywa odnotowały mocny spadek, poza Polygon (MATIC), który wzrósł o 15%. W momencie pisania tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 1,88 mld USD, przy dominacji bitcoina w wysokości 40,4%.

likwidacje na rynku kryptowalut
Źródło: https://www.bybt.com/LiquidationData

Krach ten spowodował masowe likwidacje około 300,000 handlowców. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez firmę analityczną bybt, w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano długie pozycje o wartości ponad 2 miliardów dolarów. Bitcoin odpowiadał za likwidację longów o wartości około 920 milionów dolarów. Drugie miejsce zajął Ethereum z likwidacją o wartości ponad 460 mln USD.

Czy coś się ostatnio działo?

Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi i ostrzegły inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami. Zgodnie z zakazem instytucje, w tym banki i firmy płatnicze, nie mogą oferować klientom żadnych usług związanych z kryptowalutami. Elon Musk również przyczynił się do spadków, pisząc o zaprzestaniu akceptacji bitcoina jako metody płatności za auta w Tesli, jednocześnie wywołując burzę spekulacji odnośnie sprzedania bitcoinów przez firmę.

Co na to specjaliści?

Joe DiPasquale, dyrektor generalny i założyciel BitBull, kryptowalutowego funduszu hedgingowego, powiedział, że zmienność bitcoina w tym roku jest zgodna z historią „wyższych szczytów i wyższych dołków”. Nazwał ten spadek ceny naturalnym okresem konsolidacji, który jest niezbędny, aby linie wsparcia uformowały się w celu przyszłych wzrostów. Z drugiej strony handlowiec, Peter Brandt dokonał analogii między obecnym ruchem cen a wzorcami z początku 2018 roku, które zapoczątkowały bessę.

Lex Moskovoski, CIO w Moskovoski Capital, podzielił się danymi mówiącymi o dzisiejszym przeniesieniu 22,917 BTC na scentralizowane giełdy w ciągu jednej godziny. Moskovoski zauważył, że godzinowy napływ był największy od czasu krachu znanego jako „Czarny Czwartek” z marca 2020 roku. Wpływy te są interpretowane jako aktywa przenoszone na scentralizowane platformy w celu sprzedaży.

Pomimo tego, że cena bitcoina spada, niektórzy analitycy znajdują powody, by być optymistami. Niedawne spowolnienie spowodowało, że 14-dniowy wskaźnik RSI po raz pierwszy od marca 2020 roku znalazł się na obszarze wyprzedania, co sugeruje, że krach może zbliżać się ku końcowi. Niektórzy handlowcy z zadowoleniem przyjmują kapitulację jako prawdopodobny katalizator byczego ożywienia, przewidując szybki powrót do wzrostu po wyprzedaży. Co prawda obecny wskaźnik Fear & Greed wynosi zaledwie 23 pkt, jednak takie informacje jak to, że rząd Indii przemyśli planowany zakaz kryptowalut, tworząc panel ekspertów w celu zbadania rynku, podnoszą branżę na duchu.

Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.