Spotify testuje playlisty NFT | Wiadomości | CrypS.

Spotify testuje playlisty NFT

Dawid Kucharczyk
spotify

Serwis streamingowy Spotify testuje usługę playlisty, do której dostęp mają jedynie posiadacze niewymiennych tokenów (NFT). Jak donosi Coindesk, użytkownicy muszą najpierw podłączyć portfel krypto.


Usługa jest już dostępna dla członków społeczności projektów Fluf, Moonbirds, Kingship i Overlord. Spersonalizowane listy odtwarzania będą aktualizowane podczas trzymiesięcznego okresu testowego. Użytkownicy mogą uzyskać do nich dostęp za pomocą unikalnego linku.

Overlord ogłosił, że ekskluzywna usługa jest dostępna dla posiadaczy tokenów z kolekcji Creepz. Według oświadczenia, pilotaż jest obecnie prowadzony w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Nowej Zelandii dla użytkowników systemu Android.

Z kolei zespół Kingship stworzył playlistę zawierającą utwory Queen, Missy Elliott, Snoop Dogga i Led Zeppelin.

Podłączenie portfela do Spotify

Według opublikowanego zrzutu ekranu użytkownicy mogą podłączyć portfele MetaMask, Trust Wallet, Rainbow, Ledger lub Zerion.

Póki co są to jedynie testy i nie wiadomo czy playlisty NFT wejdą do codziennego użytku aplikacji. Rzecznik Spotify skomentował najnowszą inicjatywę w następujący sposób:

Firma regularnie przeprowadza testy, aby poprawić doświadczenie użytkownika. Niektóre z nich kończą się utorowaniem drogi do przyjęcia rozwiązań, podczas gdy inne wnoszą ważne spostrzeżenia.

Informacje dot. Spotify i jego zainteresowania NFT po raz pierwszy pojawiły się w maju 2022 roku.

spotifyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.