Spotify rozpoczyna testy NFT na swej platformie | Wiadomości | CrypS.

Spotify rozpoczyna testy NFT na swej platformie

Mariusz Przepiórka
spotify testuje nft

Według doniesień serwisu Music Ally, artyści już wkrótce będą mogli uzyskać możliwość promowania tokenów NFT na platformie Spotify. Portal informuje, że popularny dostawca muzyki rozpoczyna właśnie testy związane z NFT.


Firma Spotify już wcześniej dołączyła do fali popularności NFT i wkroczyła do świata Web3 na początku tego miesiąca, uruchamiając 3 maja „Spotify Island” na Roblox. Teraz w pilotażowym projekcie, zaczynając od jednej grupy artystów, wśród których znaleźli się Steve Aoki i The Wombats, Spotify będzie testować NFT wśród specjalnie wybranych użytkowników z USA.

Artyści nie będą jednak sprzedawać NFT bezpośrednio, ponieważ użytkownicy byliby zmuszeni przejść na zewnętrzną platformę, aby dokonać zakupu. Firma Spotify zapowiedziała, że w ramach testu nie będzie pobierać części zysków ze sprzedaży.

Użytkownicy otrzymują ankiety

Jednocześnie użytkownicy poinformowali, że Spotify rozsyła ankiety, a nawet oferuje niektórym osobom wynagrodzenie za rozmowy z członkami zespołu na temat stosunku użytkowników do NFT i Web3. Pytania, którymi podzielono się na Twitterze, dotyczą m.in. nastrojów, zakupów związanych z kryptowalutami oraz powodów zakupu NFT. Pytania te spotkały się z drwiną ze strony niektórych użytkowników.

Plotki o zainteresowaniu Spotify wejściem w web3 krążyły od marca, kiedy firma zamieściła dwa ogłoszenia o pracę przy projektach web3 na wczesnym etapie rozwoju. Najnowsze informacje pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak Meta ogłosiła, że również rozpocznie testowanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT na Instagramie.

spotify testuje nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.