Solana uruchamia protokół płatności ze wsparciem Circle | Wiadomości | CrypS.

Solana uruchamia protokół płatności ze wsparciem Circle

Zerelik Maciej
solana problemy

Solana Labs uruchomiła zdecentralizowany protokół płatności dla sprzedawców i konsumentów. Projekt otrzymał wsparcie od emitenta stablecoina USDC – Circle.

Solana Pay to usługa peer-to-peer, która pozwala sprzedawcom i klientom akceptować i przenosić cyfrowe aktywa kompatybilne z Solaną, takie jak USDC, w dowolnym miejscu i czasie. Działa on na blockchainie Solana i został opracowany przy wsparciu Solana Labs, Checkout.com, Circle i Citcon.

Solana Pay jest skierowana do platform e-commerce, dostawców płatności i różnych sprzedawców. Aby rozpocząć korzystanie z usługi, handlowcy będą musieli stworzyć kod kreskowy. Za jego pomocą klienci będą mogli dokonywać płatności ze swoich portfeli kryptowalutowych.

Sheraz Shere, szef działu płatności w Solana Labs, podkreślił przełomową technologię peer-to-peer i niskokosztowe możliwości Solana Pay w komunikacie prasowym.

 Ten produkt przekształca przestarzałe modele transakcji jednokierunkowych w potężne, dwukierunkowe relacje sprzedawca-konsument, dając markom i detalistom bezpośredni kanał, aby zaskoczyć i zachwycić swoich klientów na nowe sposoby.

Możliwość interakcji z klientami poprzez portfele kryptowalutowe jest potencjalnym game changerem dla sprzedawców. Otwiera bowiem drzwi do dystrybucji NFT, ekskluzywnych ofert, nagród lojalnościowych i nie tylko. NFT zostały opisane jako innowacyjna technologia zwiększająca zaangażowanie marki. Solana Pay ma nadzieję ułatwić sprzedawcom i markom odkrywanie sposobów na łączenie się z ich klientami.

W momencie uruchomienia, podstawowym środkiem wymiany będzie wyemitowany przez Circle stablecoin USDC. Jednak z pomocą Phantom i FTX, w przyszłości wprowadzone zostaną również inne aktywa.

Solana Pay jest zbudowana na Solana, szybkim blockchainie, który jest często opisywany jako konkurent Ethereum. Twierdzi, że może przetwarzać do 65 000 transakcji na sekundę z rozliczeniem w ciągu zaledwie 400 milisekund. Solana oferuje również wyjątkowo niskie opłaty. Koszt jednej transakcji wynosi średnio około 0,00025 USD.

solana problemy
reklama
reklama