Solana uruchamia protokół płatności ze wsparciem Circle | Wiadomości | CrypS.

Solana uruchamia protokół płatności ze wsparciem Circle

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
solana problemy

Solana Labs uruchomiła zdecentralizowany protokół płatności dla sprzedawców i konsumentów. Projekt otrzymał wsparcie od emitenta stablecoina USDC – Circle.

Solana Pay to usługa peer-to-peer, która pozwala sprzedawcom i klientom akceptować i przenosić cyfrowe aktywa kompatybilne z Solaną, takie jak USDC, w dowolnym miejscu i czasie. Działa on na blockchainie Solana i został opracowany przy wsparciu Solana Labs, Checkout.com, Circle i Citcon.

Solana Pay jest skierowana do platform e-commerce, dostawców płatności i różnych sprzedawców. Aby rozpocząć korzystanie z usługi, handlowcy będą musieli stworzyć kod kreskowy. Za jego pomocą klienci będą mogli dokonywać płatności ze swoich portfeli kryptowalutowych.

Sheraz Shere, szef działu płatności w Solana Labs, podkreślił przełomową technologię peer-to-peer i niskokosztowe możliwości Solana Pay w komunikacie prasowym.

 Ten produkt przekształca przestarzałe modele transakcji jednokierunkowych w potężne, dwukierunkowe relacje sprzedawca-konsument, dając markom i detalistom bezpośredni kanał, aby zaskoczyć i zachwycić swoich klientów na nowe sposoby.

Możliwość interakcji z klientami poprzez portfele kryptowalutowe jest potencjalnym game changerem dla sprzedawców. Otwiera bowiem drzwi do dystrybucji NFT, ekskluzywnych ofert, nagród lojalnościowych i nie tylko. NFT zostały opisane jako innowacyjna technologia zwiększająca zaangażowanie marki. Solana Pay ma nadzieję ułatwić sprzedawcom i markom odkrywanie sposobów na łączenie się z ich klientami.

W momencie uruchomienia, podstawowym środkiem wymiany będzie wyemitowany przez Circle stablecoin USDC. Jednak z pomocą Phantom i FTX, w przyszłości wprowadzone zostaną również inne aktywa.

Solana Pay jest zbudowana na Solana, szybkim blockchainie, który jest często opisywany jako konkurent Ethereum. Twierdzi, że może przetwarzać do 65 000 transakcji na sekundę z rozliczeniem w ciągu zaledwie 400 milisekund. Solana oferuje również wyjątkowo niskie opłaty. Koszt jednej transakcji wynosi średnio około 0,00025 USD.

solana problemyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.