Solana otwiera fizyczny sklep w Nowym Jorku | Wiadomości | CrypS.

Solana otwiera fizyczny sklep w Nowym Jorku

Zerelik Maciej
solana

Fundacja Solana otworzy dziś drzwi własnego fizycznego sklepu. Obiekt znajduje się w prestiżowym centrum handlowym Hudson Yards na Manhattanie, w Nowym Jorku, w USA.


Obok kasy sklepu Solana Spaces wystawione są obrazy NFT z kolekcji Degenerate Ape Academy. Odwiedzający będą mogli zapłacić za swoje zakupy za pośrednictwem Solana Pay.

W przestrzeni znajduje się również instalacja, która wizualizuje to, co dzieje się na blockchainie Solana w czasie rzeczywistym, włączając w to zakończone transakcje i wystawione NFT.

W całej Solana Spaces obecne są różne stanowiska, które mają przyciągnąć ludzi do branży. Przy jednym z nich zwiedzający mogą np. otworzyć portfel Phantom.solana sklep

Inne stacje poświęcone są nauce obsługi platform takich jak STEPN czy Magic Eden. Można też rzucić okiem na niedawno zapowiadany smartfon Web3 – Solana Saga.

Towar można kupić ze znanymi w społeczności zwrotami kodowymi jak WAGMI, degen, not financial advice i probably nothing.

Według prezesa Solana Spaces, Vibhu Norby, inicjatywa ma na celu przyciągnięcie i edukację tych, którzy nie znają lub dopiero stawiają pierwsze kroki w branży.

To eksperyment, który naszym zdaniem spodoba się wielu osobom.

Solana pozwana za naruszenia prawa papierów wartościowych

Nie tak dawno informowaliśmy też, że Solana została pozwana w sądzie federalnym w Kalifornii przez inwestora, który twierdzi, że najwięksi uczestnicy ekosystemu nielegalnie czerpali zyski z SOL, natywnego tokenu blockchaina.

Mark Young uważą, że Solana Labs, jej Fundacja, współzałożyciel Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management i jego współzałożyciel Kyle Samani oraz FalconX naruszyli federalne prawo papierów wartościowych.

Z zarzutów wynika, że SOL był scentralizowaną kryptowalutą, z której pozwani czerpali korzyści, kosztem kapitału inwestorów detalicznych. Żaden z pozwanych nie przedstawił swojego stanowiska. W dokumencie stwierdzono też, że token SOL przechodzi test Howeya.

Nabywcy, którzy kupili papiery wartościowe SOL, zainwestowali pieniądze lub przekazali cenne usługi na rzecz wspólnego przedsiębiorstwa, Solana. Nabywcy ci mają uzasadnione oczekiwanie zysku w oparciu o wysiłki promotorów, Solana Labs i Fundacji Solana, aby zbudować sieć blockchain, która będzie rywalizować z Bitcoinem i Ethereum i stanie się akceptowanymi ramami dla transakcji na blockchainie.

solana
reklama
reklama