Solana odrabia straty. Skok wolumenu o 100% i zapowiedź nowego DEX-a od giganta z rynku krypto

W tym poście:
Solana
-5.20%

Kurs SOL prowadzi wśród najbardziej topowych altcoinów, jeżeli chodzi o dzisiejsze wzrosty. Wyższe notowania ma obecnie tylko token HYPE. Z czego wynika jednak ożywienie w ekosystemie Solany? 


  • Token Solany zyskał dziś o 11%, a jego dobowy wolumen handlowy wzrósł do poziomu 4,57 miliarda dolarów.
  • Coraz więcej osób mówi o potencjalnym zatwierdzeniu ETF-ów spot na SOL.
  • Giełda Bybit zapowiedziała również uruchomienie swojego DEX-a na blockchainie Solany.

Znów jest głośno o Solanie

Rynek kryptowalut rozpoczął nowy tydzień od wzrostów. Bitcoin powrócił w okolice 107 tys. dolarów, token HYPE osiągnął dziś swoje nowe ATH wynoszące 44,76 dolarów, ale coraz głośniej znów robi się o SOL.

Altcoin ten również odbił po piątkowych spadkach i wzrósł dziś do ceny 158 dolarów. Ponownie przebicie progu 160 dolarów będzie kluczowe, aby kryptowaluta kontynuowała swoją podróż na północ przez kolejne szczeble na swoim wykresie cenowym.

Kurs SOL to jedno, ale wolumen handlowy z ostatnich 24 godzin skoczył w pewnym momencie o 100% osiągając poziom 4,57 miliarda dolarów. Co przyczyniło się do nagłego wzrostu aktywności traderów?

Wykres cenowy SOL na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Przede wszystkim należy wymienić tu rosnącą ilość spekulacji dotyczących zbliżającego się funduszu giełdowego (ETF) spot dla SOL.

Analitycy Bloomberga już przed weekendem prognozowali, że pracownicy amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mogą zatwierdzić otrzymane wnioski na tego typu instrument finansowy nieco wcześniej niż zakładano. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Coraz więcej gigantów inwestycyjnych składa swoje formularze S-1 w tej sprawie. Przed weekendem do wyścigu dołączyły takie marki, jak 21Shares, Franklin Templeton, Grayscale Investments, Bitwise Investments czy Canary Capital.

W sieci Solana powstanie kolejny DEX

Kolejną rzeczą, którą można uznać za czynnik prowzrostowy dla kursu SOL, jest informacja od giełdy Bybit dot. planów uruchomienia ich zdecentralizowanej platformy handlowej w sieci Solana o nazwie „Byreal”.

DEX od giganta z rynku krypto wynika z faktu, że coraz więcej traderów przerzuca się z korzystania ze scentralizowanych giełd na ich zdecentralizowane odpowiedniki.

Niedawno pisaliśmy o tym, że w maju DEX-y przejęły 25% wolumenu globalnego obrotu spot w porównaniu do scentralizowanych giełd, co stanowi absolutny rekord.

Bybit zamierza wykorzystać ten fakt do połączenia atrakcyjności tego typu rozwiązań z inną funkcjonalnością.

Byreal nie jest kolejnym DEX-em. Łączy płynność CEX-ów z przejrzystością DeFi. Tak wyglądają prawdziwe hybrydowe finanse

– napisał Ben Zhou, dyrektor generalny giełdy.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->