Sklepy miliardera Ricarda Salinasa Plíego przyjmą płatności BTC Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Sklepy miliardera Ricarda Salinasa Plíego przyjmą płatności BTC Lightning Network

Michał Misiura
trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustwo

Jedna z największych sieci sklepów z elektroniką w Ameryce Środkowej i Południowej zacznie obsługiwać bitcoinowe płatności przy użyciu sieci Ligthning Network – wynika z zapowiedzi właściciela grupy Elektra, Ricardo Salinasa Plíego.

Meksykański miliarder dał poznać się jako zwolennik kryptowalut poprzez wywiad, przeprowadzony pod koniec czerwca. Ricardo Salinas Plíego stwierdził w nim, że stawia na bitcoina i uważa, że waluty fiducjarne to oszustwo.

Bitcoin to aktywo, które powinno być częścią portfela każdego inwestora. Jest to aktywo o międzynarodowej wartości i ogromnej płynności na poziomie globalnym – mówił Plíego, podczas wywiadu z Jose Rodriguezem.

Następnie milarder przedstawiał plany akceptacji kryptowalut przez Banco Azteca, którego jest właścicielem. Gdyby jego zapowiedzi nie spotkały się z ostrą reakcją meksykańskich władz, byłaby to pierwsza instytucja finansowa w kraju, która zaczęła przyjmować bitcoiny. Ostatecznie plan nie doczekał się jednak realizacji.

Wczoraj Salinas zapowiedział, że bitcoinowe płatności zostaną przyjęte w jego sklepach Elektra i ma nastąpić to już wkrótce. Sieć posiada 1143 punkty sprzedaży w całym Meksyku oraz w Ameryce Środkowej i Południowej. Jeśli na drodze do realizacji zapowiedzi nie staną znów władze, może oznaczać to duży krok na drodze do adopcji kryptowalut i sieci Lightning Network. Według informacji na stronie grupy w jej sklepach kupuje się 1/4 ze wszystkich telewizorów, 1/5 lodówek i 7/10 motocykli trafiających do mieszkańców Meksyku.

Rozwój sieci Lightning Network

W ciągu ostatnich 30 dni, ilość węzłów w sieci Lightning Network zwiększyła się o 7,7%, rosnąc do 26 213, liczba otwartych kanałów płatności zbliża się do 70 000 (wzrost o 10%), a wartość zablokowanych bitcoinów to obecnie ponad 122 mln dolarów (2371 BTC). Rozwiązanie będące drugą warstwą sieci bitcoina, zyskuje coraz większą popularność. Jego wykorzystanie pozwala na ograniczenie kosztów transakcji (nawet do 1 satoshiego = 0.00038 USD) i skrócenie czasu transferu środków (do kilku sekund).

Czym jest Lightning Network?

trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustwo
reklama
reklama