Senatorowie USA chcą zebrać 28 mld USD z podatków od kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Senatorowie USA chcą zebrać 28 mld USD z podatków od kryptowalut

Mariusz Przepiórka
U.S. Capitol

Wprowadzone w ostatniej chwili poprawki do ponadpartyjnego porozumienia w senacie USA sprawiły, że ustawodawcy zaproponowali rozszerzone opodatkowanie kryptowalut, które pozwoli im uzyskać dodatkowe 28 mld USD na planowane projekty infrastrukturalne.

Propozycja wprowadzi bardziej rygorystyczne zasady dotyczące firm zajmujących się kryptowalutami – rozszerzy wymagania dotyczące sprawozdawczości dla brokerów i doda obowiązek zgłaszania do IRS (Urząd skarbowy USA) transakcji aktywami cyfrowymi o wartości przekraczającej 10 000 USD.

Senator Rob Portman zauważył, że Kongres przez pewien czas rozważał działania dotyczące sprawozdawczości związanej z kryptowalutami i wymagań podatkowych. Stwierdził, że wszyscy mówili przede wszystkim o odpowiednim sposobie zapewnienia dokładniejszej sprawozdawczości, co prowadzi do lepszej zgodności z przepisami.  Środki kryptowalutowe zostały w ostatniej chwili dodane do porozumienia w środę, po tygodniach negocjacji między Republikanami i Demokratami. Przychody z nowych podatków kryptowalutowych zostaną wykorzystane do częściowego sfinansowania inwestycji o wartości 550 mld USD w infrastrukturę transportową i elektryczną.

Branża kryptowalutowa protestuje przeciwko zmianom

Branża aktywów cyfrowych już protestuje przeciwko tej propozycji. Dyrektor Blockchain Association Kristin Smith argumentuje, że wiele firm, które zostałyby poddane nowym zasadom, nie ma możliwości zbierania wymaganych informacji. – W tej chwili naciskamy w każdy możliwy sposób, aby to zmienić – powiedziała, opisując proponowane środki jako ogromnie problematyczne.

Propozycja ta pojawia się w momencie, gdy aktywa kryptowalutowe znajdują się pod coraz większą kontrolą regulacyjną w Stanach Zjednoczonych. We wtorek pełniący obowiązki Kontrolera Waluty Michael Hsu ujawnił, że organy regulacyjne badają rezerwy papierów komercyjnych wspierających stablecoina Tether (USDT). Tether spotkał się z krytyką z powodu nieprzejrzystych rezerw i niedostarczenia obiecanych wyników audytów obejmujących ostatnie pięć lat. W maju firma ujawniła podział swoich rezerw, zgodnie z którym USDT jest w 49,6% wspierany przez „papiery komercyjne”.

U.S. Capitol
reklama
reklama