Sędzia odrzuca wniosek SEC o utajnienie dokumentów Hinmana w sprawie Ripple | Wiadomości | CrypS.

Sędzia odrzuca wniosek SEC o utajnienie dokumentów Hinmana w sprawie Ripple

Anna Sutowicz
Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Kolejny cios w Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie przeciwko Ripple. Sędzia nazwał zachowanie SEC hipokryzją i odrzucił jej wniosek.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doznała ciosu w swojej sprawie przeciwko Ripple. Sędzia odrzucił jej twierdzenie, że tajemnica chroni zapisy przemówienia Williama Hinmana i zarzucił agencji hipokryzję w argumentowaniu:

Hipokryzja w argumentowaniu przed sądem, z jednej strony, że przemówienie nie jest istotne dla zrozumienia przez rynek, jak lub czy SEC ureguluje kryptowalutę, a z drugiej strony, że Hinman szukał i uzyskał poradę prawną od radcy prawnego SEC przy sporządzaniu swojego przemówienia, sugeruje, że SEC przyjmuje swoje stanowiska procesowe, aby wspierać swój pożądany cel, a nie z wierności prawu.

Nie dopuszczając do dalszych apelacji lub opóźnień, orzeczenie stwierdza, że dokumenty muszą zostać udostępnione.

Taktyczne zwycięstwo Ripple?

Główny radca prawny Delphi Digital, Gabriel Shapiro we wczorajszym tweecie nazwał to dużym, taktycznym zwycięstwem dla Ripple. SEC nadal upiera się, że wystąpienie Hinmana było „czysto osobistą sprawą”, która nie miała na celu oferowania porad prawnych.

SEC próbuje ukryć tożsamość biegłych sądowych

Ripple zarzuca Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) próbę ukrycia tożsamości ekspertów agencji w toczącej się sprawie między dwiema stronami. Twierdzi, że nacisk SEC na ukrywanie tożsamości świadków jest bezprecedensowy i nie jest poparty żadnymi dowodami:

Próba SEC osłony tożsamości i opinii swoich ekspertów przed jakąkolwiek kontrolą publiczną jest zarówno bezprecedensowa, jak i nie poparta żadnymi dowodami. Jest to antytetyczne dla prawa społeczeństwa do dostępu do materiałów merytorycznych, które będą miały kluczowe znaczenie dla nadchodzących orzeczeń sądu w sprawie wniosków stron.

Zdaniem Ripple, sędzia powinien odrzucić wniosek Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd i uznać, że agencja próbuje stłumić publiczną krytykę opinii swoich ekspertów.

Więcej na temat przebiegu sprawy pomiędzy Ripple-SEC, znajdziesz tu: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatorareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.