SEC wzywa krypto firmy do poinformowania klientów o ryzyku | Wiadomości | CrypS.

SEC wzywa krypto firmy do poinformowania klientów o ryzyku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sec

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – wezwała lokalne firmy, które świadczą kryptowalutowe usługi, do poinformowania swoich klientów o ryzyku. Agencja ostrzegła inwestorów, by byli bardzo ostrożni, gdy angażują się w tę klasę aktywów, ponieważ mogą ponieść straty finansowe.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała wytyczne dla wielu podmiotów, w tym kryptowalutowych firm. Wezwała je, aby szczegółowo wyjaśniły istotę swoich działań i przedstawiły klientom potencjalne ryzyko.

Organ nadzorczy przypomniał, że nie ma jednoznacznego standardu ochrony aktywów cyfrowych, w związku z czym powinny być one traktowane jako zobowiązania w bilansach firm. Organizacje powinny również ujawnić “charakter i ilość” kryptowalut, za których przechowywanie są odpowiedzialne.

SEC po raz kolejny ostrzegła niedoświadczonych inwestorów o ryzyku związanym z tą branżą. Komisja nalegała, by firmy wyjaśniły klientom, iż mogą oni stracić wszystkie swoje fundusze:

Mechanizmy technologiczne wspierające sposób, w jaki aktywa kryptowalutowe są wydawane, przechowywane lub przekazywane, a także niepewność prawna dotycząca przechowywania aktywów kryptowalutowych dla innych osób, tworzą znaczące zwiększone ryzyko… w tym zwiększone ryzyko straty finansowej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele podmiotów padło ofiarą ataków. W styczniu hakerzy zaatakowali wiodącą giełdę kryptowalutową Crypto.com i wyprowadzili z niej cyfrowe aktywa o wartości 34 milionów dolarów.

Na początku tego tygodnia napastnikom udało się wykorzystać sidechain powiązany z Ethereum – Ronin Network. W tym przypadku łupem padło aż 625 milionów dolarów w kryptowalutach. W obu przypadkach poszkodowani otrzymali jednak pełny zwrot pieniędzy.

secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.