SEC składa pozew przeciwko LBRY - "atak na branżę kryptowalut" | Wiadomości | CrypS.

SEC składa pozew przeciwko LBRY – “atak na branżę kryptowalut”

Konrad Juszczyk
lbry

W następstwie pozwu wobec Ripple, SEC składa pozew dotyczący papierów wartościowych przeciwko startupowi kryptowalut LBRY. Firma LBRY będąca zdecentralizowaną alternatywą YouTube’a oraz zwolennicy kryptografii uważają ten ruch za atak na całą branżę kryptowalut.

SEC vs LBRY

Wygląda na to, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otwiera kolejne procesy przeciwko firmom kryptowalutowym za prowadzenie sprzedaży tokenów, które uważa za nielegalne oferowanie papierów wartościowych. Po masowym procesie sądowym przeciwko firmie Ripple zajmującej się płatnościami blockchain, SEC złożyło pozew przeciwko LBRY Inc. z siedzibą w New Hampshire, oskarżając firmę o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w formie tokena.

LBRY

LBRY to zdecentralizowana platforma do publikowania treści i natywny token platformy zwany również LBRY Credits. Służy on do publikowania i kupowania treści na platformie. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi, że LBRY są papierami wartościowymi, a sprzedaż tokenów firmy była niezarejestrowaną ofertą dla inwestorów. W pozwie dodano, że LBRY Inc. otrzymało ponad 11 milionów dolarów w dolarach amerykańskich, bitcoinach i usługach od nabywców, którzy uczestniczyli w jej ofercie publicznej.

Zgodnie ze skargą SEC, co najmniej od lipca 2016 r. do lutego 2021 r., LBRY, który oferuje aplikację do udostępniania plików wideo, sprzedawał cyfrowe papiery wartościowe zwane “LBRY Credits” licznym inwestorom, w tym inwestorom z siedzibą w USA – powiedział SEC w oświadczeniu

Atak na branżę kryptowalut

LBRY twierdzi, że pozew od SEC’u jest szerszym atakiem na całą branżę kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, podobnym do wydarzeń, które miały miejsce wcześniej z firmą Ripple.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła skargę przeciwko LBRY Inc, twierdząc, że dystrybucja LBRY jest ofertą niezarejestrowanych papierów wartościowych – napisała firma w sekcji FAQ na swojej stronie internetowej, która została uruchomiona po złożeniu pozwu.

Firma podkreśla, że taka opinia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest ogromnym zagrożeniem dla całej branży kryptowalut. Firma zauważyła również, że była przedmiotem dochodzenia SEC od trzech lat, dodając: „LBRY Inc przygotowywał się do walki w tej sprawie przez pełne 3 lata, czyli tyle, ile SEC prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Chcieliśmy powiedzieć wam wcześniej, ale przejrzystość w toczących się dochodzeniach nie jest mile widziana przez SEC”.

lbryreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.