SEC rozpoczyna dochodzenie przeciwko Coinbase | Wiadomości | CrypS.

SEC rozpoczyna dochodzenie przeciwko Coinbase

Anna Sutowicz
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Coinbase Global Inc. musi zmierzyć się z amerykańskim dochodzeniem, czy niewłaściwie zezwala Amerykanom na handel cyfrowymi aktywami, które powinny zostać zarejestrowane jako papiery wartościowe.


Wedle Bloomberga, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaczęła baczniej przyglądać się Coinbase, gdy tylko giełda zwiększyła liczbę tokenów do handlu. SEC wszczęła dochodzenie w sprawie Coinbase Global z uwagi na możliwość zapewnienia mieszkańcom Stanów Zjednoczonych dostępu do handlu aktywami cyfrowymi, które mogą zostać uznane za papiery wartościowe.

Debata nad tym, które kryptowaluty powinny być regulowane jako papiery wartościowe, trwa od lat.

Coinbase idzie w zaparte

Coinbase dalej twierdzi, że papiery wartościowe nie są przedmiotem obrotu na jego platformie. Dyrektor ds. prawnych Coinbase, Paul Grewal napisał na Twitterze:

Jesteśmy przekonani, że nasz rygorystyczny proces staranności – proces, który SEC już przeanalizował – utrzymuje papiery wartościowe z dala od naszej platformy i nie możemy się doczekać nawiązania współpracy z SEC w tej sprawie. Ale zamiast prowadzić z nami dialog na temat siedmiu aktywów na naszej platformie, SEC przeskoczył bezpośrednio do sporów sądowych.

Były manager aresztowany

Parę dni temu, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował o aresztowaniu byłego managera produktu Coinbase, Ishana Wahi. Oskarżono go o oszustwo z wykorzystaniem informacji poufnych. Wśród pozostałych oskarżonych w sprawie znajduje się również jego brat i Sameer Ramani. Grozi im do 20 lat więzienia.

SEC wykorzystała sytuację?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uczyniła użytek z pierwszego przypadku wykorzystania informacji poufnych, by formalnie nazwać 9 tokenów cyfrowych papierami wartościowymi. 9 aktywów, o których mowa, to: AMP (AMP), Rally (RLY), DerivaDEX (DDX), XYO (XYO), Rari Governance Token (RGT), LCX (LCX), Powerledger (POWR), DFX Finance (DFX) oraz Kromatika (KROM). Po tym, członkowie Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wezwali SEC do ściślejszej współpracy regulacyjnej.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.