SEC uznaje, że 9 tokenów dostępnych na Coinbase to papiery wartościowe | Wiadomości | CrypS.

SEC uznaje, że 9 tokenów dostępnych na Coinbase to papiery wartościowe

Anna Sutowicz
SEC pozywa Forsage o schemat Ponziego

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) we wczorajszej skardze dotyczącej informacji poufnych stwierdziła, że ​​9 kryptowalut to papiery wartościowe.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uczyniła użytek z pierwszego przypadku wykorzystania informacji poufnych, by formalnie nazwać 9 tokenów cyfrowych papierami wartościowymi. Federalny regulator papierów wartościowych złożył wczoraj skargę, w której zarzucił byłemu managerowi produktu Coinbase zaangażowanie w handel poufnymi informacjami.

Pierwszy przypadek

Mimo tego, że SEC w przeszłości już identyfikowała kryptowaluty jako papiery wartościowe, zazwyczaj robiła to w ramach działań egzekucyjnych lub rozliczeń z emitentem. Jednak wczorajsza skarga to pierwszy przypadek, w którym komisja zidentyfikowała kilka kryptowalut jako papiery wartościowe bez obciążania emitentów lub giełdy notującej tzw. papiery wartościowe. 

9 aktywów, o których mowa, to: AMP (AMP), Rally (RLY), DerivaDEX (DDX), XYO (XYO), Rari Governance Token (RGT), LCX (LCX), Powerledger (POWR), DFX Finance (DFX) oraz Kromatika (KROM).

To próba odwrócenia uwagi

Ze swojej strony giełda Coinbase powiedziała, że kryptowaluty, które wymienia SEC, nie są papierami wartościowymi:

Oskarżenia SEC są niefortunnym odwróceniem uwagi od dzisiejszych odpowiednich działań organów ścigania.

Giełda oddzielnie złożyła petycję do SEC z prośbą o rozpoczęcie procesu tworzenia przepisów, by w sposób szczegółowy określić, jak zastosuje federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych do aktywów kryptograficznych.

Ex manager Coinbase aresztowany

Wczoraj Departament Sprawiedliwości USA wniósł oskarżenie przeciwko byłemu managerowi Coinbase oraz dwóm innym osobom o nieuczciwe pozyskanie ok. 1,5 milionów USD. Śledczy twierdzą, że od czerwca 2021 do kwietnia 2022 roku, były pracownik giełdy co najmniej 14 razy przekazywał poufne informacje swojemu bratu i partnerowi biznesowemu. Ci natomiast zawierali transakcje w celu osiągnięcia zysku. Więcej na ten temat: Były manager Coinbase aresztowany pod zarzutem insider tradingu.

SEC pozywa Forsage o schemat Ponziegoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.