SEC przyspiesza walkę z oszustwami kryptowalutowymi. Podwaja cyberjednostki | Wiadomości | CrypS.

SEC przyspiesza walkę z oszustwami kryptowalutowymi. Podwaja cyberjednostki

Anna Sutowicz
SEC pozywa Forsage o schemat Ponziego

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) planuje rozszerzenie swojej specjalnej jednostki, utworzonej do badania oszustw kryptowalutowych i innych nielegalnych działań.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza dodać do SEC Crypto Assets and Cyber ​​Unit 20 nowych stanowisk. Po dołączeniu nowych członków, liczba dedykowanych stanowisk w Dziale Egzekucji wzrośnie do 50.

SEC chce być lepiej przygotowana

W swoim oświadczeniu dyrektor SEC do spraw egzekwowania Gurbir S. Grewal stwierdził, że:

Prawie podwajając rozmiar tej kluczowej jednostki, SEC będzie lepiej przygotowana do nadzorowania wykroczeń na rynkach kryptograficznych, jednocześnie kontynuując identyfikowanie ujawnień i kontroli problemów w odniesieniu do cyberbezpieczeństwa.

Do jednostki dołączy również nowy lider, ponieważ obecna szefowa K. Littman ogłosiła odejście z agencji. Jednostka ma także badać nowsze aktywa, m.in. tokeny niewymienne (NFT).

Hester Peirce sprzeciwia się planom SEC

Członek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Hester Peirce wyraziła wczoraj na Twitterze swój sprzeciw wobec dodania nowych miejsc pracy do oddziału agencji regulacyjnej:

SEC jest agencją regulacyjną z wydziałem egzekucyjnym, a nie agencją egzekucyjną. Dlaczego prowadzimy z egzekwowaniem w kryptowalutach?

SEC Crypto Assets and Cyber ​​Unit

SEC Crypto Assets and Cyber ​​Unit powstało w 2017 roku, po tym jak regulator dostrzegł wzrost liczby nowych cyfrowych monet sprzedawanych publicznie. Od czasu powstania jednostki w 2017 r. przeprowadziła ponad 80 działań egzekucyjnych związanych z nieuczciwymi, niezarejestrowanymi ofertami i platformami aktywów kryptograficznych. Przewodniczący SEC już we wrześniu ubiegłego roku informował o planach rozszerzenia personelu.

Inne plany SEC

SEC ostatnio zaproponowała także poprawki do przepisów, zgodnie z którymi spółki notowane na giełdzie muszą zgłaszać naruszenia danych i inne incydenty w kwestii cyberbezpieczeństwa w ciągu czterech dni roboczych. Zgłoszenie powinno nastąpić po ustaleniu, że są to “istotne incydenty”.

Obecnie SEC prowadzi spór z Ripple Labs i dwoma jego dyrektorami w sprawie sprzedaży XRP.

SEC pozywa Forsage o schemat Ponziegoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.