SEC próbuje zapobiec udziałowi posiadaczy XRP w sprawie z Ripple | Wiadomości | CrypS.

SEC próbuje zapobiec udziałowi posiadaczy XRP w sprawie z Ripple

Anna Sutowicz
CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała sąd, że wystąpi ze sprzeciwem wobec wniosku złożonego w imieniu grupy posiadaczy tokenów XRP.


Społeczności XRP nadano status amicus

W ubiegłym roku adwokat John Deaton, reprezentujący 67 000 posiadaczy XRP, wystąpił z wnioskiem o ich dopuszczenie do udziału w procesie SEC przeciwko Ripple. Mimo tego, że jego prośba została odrzucona, sąd przyznał status amici 6 posiadaczom tokenów XRP. To możliwość zaangażowania w sprawę jako tzw. „przyjaciele sądu”. Dzięki temu statusowi, posiadacze XRP mogą składać wnioski zatwierdzone uprzednio przez przewodniczącego składu.

Na początku maja, adwokat John Deaton zwrócił się do sądu o złożenie oświadczenia w imieniu inwestorów XRP, którzy ucierpieli na skutek działań SEC. To bezpośrednia reakcja na wezwanie do zeznań biegłego rewidenta Patricka B. Doody’ego, zatrudnionego przez SEC, żeby wyjaśnił o czym myśleli posiadacze tokenów XRP dokonując zakupu. Świadek „ekspert” ma wyjaśnić motywy osób inwestujących w Ripple.

– Deaton reprezentuje 67 000 rzeczywistych posiadaczy XRP i chce zaprezentować to, o czym naprawdę myśleli. Więc oczywiście SEC sprzeciwia się temu tłumaczy prawnik Jeremy Hogan, który śledzi toczący się proces – Deaton chce złożyć krótki wniosek „Daubert” dotyczący eksperta wynajętego przez SEC w celu omówienia motywów nabywców XRP. (…) Ripple próbuje pogrzebać świadka argumentując, że jego opinia nie ma „rozsądnych podstaw naukowych”.

SEC nie chce do tego dopuścić, ponieważ oznaczałoby to, że przed sąd może dotrzeć prawdziwy głos posiadaczy XRP. Hogan uważa, że

SEC składa wniosek o przedłużenie terminu

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wystąpiła do Analisy Torres (sędziego okręgowego) o przedłużenie czasu na złożenie sprzeciwu wobec wniosku amicus w związku z opinią biegłego Doody’ego. Wśród powodów do przedłużenia terminu SEC wskazuje na nadchodzące wakacje.

Zarówno oskarżeni, jak i obrońcy amici curiae nie mają zastrzeżeń do wniosku o przedłużenie terminu, co może sugerować, że sędzia najprawdopodobniej go uwzględni. 

Wpływ na wartość XRP i precedens prawny

Nie tylko społeczność XRP, lecz również cała branża krypto obserwuje przebieg sporu między Ripple i SEC. Proces ten może mieć nie tylko znaczący wpływ na samą wartość tokenów XRP, lecz również stanowić precedens prawny, który w przyszłości będzie dotyczył innych kryptowalut. Warto śledzić, co się obecnie dzieje w tej sprawie. Więcej na jej temat przeczytasz w artykule: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze
reklama
reklama