SEC oskarża start-up Rivetz o przeprowadzenie nielegalnego ICO | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża start-up Rivetz o przeprowadzenie nielegalnego ICO

Redakcja
sec ma nową tymczasową prezeskę

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła start-up Rivetz o prowadzenie nielegalnej i niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych.

Firma została założona w 2015 roku. Jej deklarowanym celem było stworzenie systemu zarządzania cyfrowymi kluczami w oparciu o zaufane urządzenia. Według SEC, Rivetz w 2017 roku sprzedawał cyfrowe aktywa zwane “tokenami RvT” poprzez ICO. Firma miała robić to bez odpowiedniej rejestracji.

SEC podkreśliła, że sprzedaż tokenów RvT wygenerowała 18 milionów dolarów w kryptowalucie, a start-up promował je obiecując ich przyszłą wartość i dostępność na giełdach. RvT były jednak bezużyteczne.

Kupujący nie mogli kupić żadnych towarów i usług za pomocą tokenów RvT. Nie miały one też innego zastosowania w żadnym produkcie lub usłudze Rivetz.

Co więcej, firma spieniężyła wszystkie pozyskane środki. Część została nawet wykorzystana przez jej założyciela Stevena Sprague’a na osobiste wydatki. Obecnie Rivetz nie prowadzi już działalności. Strona internetowa start-upu zniknęła z sieci w 2020 rokua, a ostatnia aktualizacja na twitterowym profilu miała miejsce jeszcze wcześniej, w roku 2019.

Decyzje SEC pozostają kontrowersyjne

Podczas gdy oskarżenia w kierunku Rivetz wydają się być uzasadnione, SEC czasami podejmuje też kontrowersyjne decyzje.

Na początku tego tygodnia, regulator zagroził pozwaniem giełdy kryptowalutowej Coinbase w związku z jej produktami pożyczkowymi. Prezes Coinbase, Brian Armstrong, zakwestionował to, nazywając działania SEC “dziwnym zachowaniem”.

SEC opóźnił również po raz kolejny swoją decyzję w sprawie Bitcoinowego ETF od firmy VanEck. Ten fundusz inwestycyjny stara się o stworzenie takiego produktu już od 2017 roku.

sec ma nową tymczasową prezeskęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.