SEC ponownie opóźnia wydanie decyzji w sprawie Bitcoin ETF od VanEck | Wiadomości | CrypS.

SEC ponownie opóźnia wydanie decyzji w sprawie Bitcoin ETF od VanEck

Maciej Żerelik
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz kolejny przedłużyła rozpatrywanie wniosku VanEck w sprawie Bitcoinowego ETFu. Obiecała jednak dać konkretną odpowiedź w dniu 14 listopada.

Nowojorska firma zajmująca się zarządzaniem aktywami oczekuje na odpowiedź „tak” lub „nie” od SEC już od grudnia 2020 r. VanEck w marcu wprowadził poprawkę do wniosku i od tego czasu SEC zwleka z udzieleniem odpowiedzi. W środowym zawiadomieniu możemy przeczytać:

Komisja przedłuża okres na zatwierdzenie lub odrzucenie proponowanej zmiany o dodatkowe 60 dni.

Bitcoin ETF to narzędzie inwestycyjne, które pozwala inwestorom na nabywanie udziałów w sztandarowej kryptowaluie. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są inne fundusze ETF, na przykład na złoto, nieruchomości czy waluty obce. Jednak SEC wielokrotnie sprzeciwiał się Bitcoinowi i krypto ETF-om. Organ ten twierdzi bowiem, że stworzenie takiego produktu może doprowadzić do manipulacji na rynku.

Inwestorzy potrzebują jednak takiego instrumentu. Pozwala ono bowiem inwestować w cyfrowe waluty bez konieczności martwienia się o sam proces ich zakupu i bezpieczne przechowywanie – coś, czego mogą obawiać się inwestorzy starej szkoły.

VanEck jest jedną z 13 firm oczekujących na odpowiedź od SEC w sprawie zatwierdzenia Bitcoin ETF. Inne firmy to m.in. One River Asset Management, ValkyrieETF Investments, Ark Invest i SkyBridge Capital.

ETF-y Bitcoina i Ethereum odniosły jednak spektakularny sukces w Kanadzie. Już w pierwszym dniu handlu biły niesamowite rekordy. Od tego czasu zainteresowanie tymi produktami uspokoiło się. Kiedy wystartował Purpose Bitcoin ETF, w pierwszym dniu obrócił kwotą 165 milionów dolarów. Obecnie, według danych Toronto Stock Exchange, liczba ta spadła do około 843 tys. dolarów w ciągu ostatnich pięciu dni.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.