SEC musi udostępnić Ripple projekt ważnego przemówienia ws. statusu ETH | Wiadomości | CrypS.

SEC musi udostępnić Ripple projekt ważnego przemówienia ws. statusu ETH

Anna Sutowicz
Ripple SEC sprawa sądowa

Trwa proces pomiędzy Ripple i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wczoraj sędzia federalny orzekł, że wiadomość e-mail zawierająca projekt przemówienia Williama Hinmana,  byłego urzędnika SEC – nie jest chroniona deliberative process privilege.

W grudniu 2020 roku, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, złożyła pozew przeciwko firmie Ripple Labs. W pozwie SEC zarzuciła Ripple zebranie 1,3 mld dolarów z tytułu niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych.

W trakcie procesu, prawnicy Ripple’a zarzucali SEC niewłaściwe stosowanie zasady deliberative process privilege. Na mocy tej zasady regulator ma prawo do odmowy ujawnienia dokumentów lub zeznań ze względu na poufność danych i źródeł. Adwokaci SEC twierdzili, że sporne dokumenty zawierają rozważania pracowników, a zatem są chronione.

Przemówienie Williama Hinmana,  byłego urzędnika SEC, stało się centralnym punktem sprawy sądowej. W 2018 roku powiedział on, że Ethereum nie jest papierem wartościowym. Komisja twierdzi, że była to osobista opinia Hinmana. Natomiast w opinii Ripple, istnieją e-maile, z których wynika, że jego wypowiedź odzwierciedlała politykę SEC.

Decyzja sądu

Sędzia Sarah Netburn z południowego dystryktu Nowego Jorku orzekła, że ​​niektóre z dokumentów są rzeczywiście chronione. Jednakże, nakazała regulatorowi przekazanie innych, w tym wiadomości e-mail z przemówieniem Hinmana oraz niektórych notatek ze spotkań pracowników Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ze stronami trzecimi.

Sprawa odroczona…

Branża kryptowalut nadal czeka na zakończenie tej batalii, ale strony poprosiły o przesunięcie terminu kolejnej rozprawy. Opóźnienie jest wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa wariantu Omicron:

Ze względu na wzrost liczby infekcji COVID, szczególnie w Nowym Jorku, związanych z tym trudności w podróży i nieprzewidzianych spraw osobistych niektórych biegłych, strony proszą o pozwolenie na przesunięcie pozostałych zeznań biegłych na luty.

Złożona 22 grudnia 2020 r. sprawa SEC przeciwko Ripple to regulacyjna zagadka. Od złożenia przez amerykański urząd pozwu oskarżającego Ripple o naruszenie przepisów minął już ponad rok.

Ripple SEC sprawa sądowa
reklama
reklama