SEC musi udostępnić Ripple projekt ważnego przemówienia ws. statusu ETH | Wiadomości | CrypS.

SEC musi udostępnić Ripple projekt ważnego przemówienia ws. statusu ETH

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Ripple SEC sprawa sądowa

Trwa proces pomiędzy Ripple i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wczoraj sędzia federalny orzekł, że wiadomość e-mail zawierająca projekt przemówienia Williama Hinmana,  byłego urzędnika SEC – nie jest chroniona deliberative process privilege.

W grudniu 2020 roku, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, złożyła pozew przeciwko firmie Ripple Labs. W pozwie SEC zarzuciła Ripple zebranie 1,3 mld dolarów z tytułu niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych.

W trakcie procesu, prawnicy Ripple’a zarzucali SEC niewłaściwe stosowanie zasady deliberative process privilege. Na mocy tej zasady regulator ma prawo do odmowy ujawnienia dokumentów lub zeznań ze względu na poufność danych i źródeł. Adwokaci SEC twierdzili, że sporne dokumenty zawierają rozważania pracowników, a zatem są chronione.

Przemówienie Williama Hinmana,  byłego urzędnika SEC, stało się centralnym punktem sprawy sądowej. W 2018 roku powiedział on, że Ethereum nie jest papierem wartościowym. Komisja twierdzi, że była to osobista opinia Hinmana. Natomiast w opinii Ripple, istnieją e-maile, z których wynika, że jego wypowiedź odzwierciedlała politykę SEC.

Decyzja sądu

Sędzia Sarah Netburn z południowego dystryktu Nowego Jorku orzekła, że ​​niektóre z dokumentów są rzeczywiście chronione. Jednakże, nakazała regulatorowi przekazanie innych, w tym wiadomości e-mail z przemówieniem Hinmana oraz niektórych notatek ze spotkań pracowników Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ze stronami trzecimi.

Sprawa odroczona…

Branża kryptowalut nadal czeka na zakończenie tej batalii, ale strony poprosiły o przesunięcie terminu kolejnej rozprawy. Opóźnienie jest wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa wariantu Omicron:

Ze względu na wzrost liczby infekcji COVID, szczególnie w Nowym Jorku, związanych z tym trudności w podróży i nieprzewidzianych spraw osobistych niektórych biegłych, strony proszą o pozwolenie na przesunięcie pozostałych zeznań biegłych na luty.

Złożona 22 grudnia 2020 r. sprawa SEC przeciwko Ripple to regulacyjna zagadka. Od złożenia przez amerykański urząd pozwu oskarżającego Ripple o naruszenie przepisów minął już ponad rok.

Ripple SEC sprawa sądowareklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.