Samsung wprowadza pierwszą na świecie platformę Smart TV NFT! | Wiadomości | CrypS.

Samsung wprowadza pierwszą na świecie platformę Smart TV NFT!

Anna Sutowicz
Samsung Smart TV NFT

Samsung jako pierwsza na świecie firma, wprowadza platformę Smart TV NFT. Użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i oglądać NFT za pośrednictwem telewizora.

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung połączył siły z rynkiem NFT. Wczoraj firma Samsung Electronics ogłosiła, że rozpoczęła współpracę z Nifty Gateway, platformą aukcyjną oferującą szeroką gamę dzieł NFT.

Powodem współpracy jest opracowanie pierwszej na świecie platformy Smart TV NFT. Ma służyć do odkrywania, kupowania i handlu cyfrową sztuką i przedmiotami kolekcjonerskimi. Platforma ma dać szansę potencjalnym nabywcom na podgląd dzieł sztuki NFT jeszcze przed ich zakupem. Pozwoli również na sprawdzenie metadanych w celu weryfikacji pochodzenia.

Jesteśmy podekscytowani!

Duncan Cock Foster, współzałożyciel Nifty Gateway, powiedział:

Mając na uwadze naszą misję, nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Samsung w celu opracowania przełomowego doświadczenia w zakresie kolekcjonowania NFT. Ich zaangażowanie w doświadczenie użytkownika i skupienie się na najwyższej jakości wyświetlaczach idealnie wpisuje się w naszą wizję, aby umożliwić każdemu, w dowolnym miejscu, interakcję z ulubionymi twórcami.

Wedle oficjalnego komunikatu prasowego, intuicyjna platforma Samsunga obsługuje już Nifty Gateway w każdym z modelu nowej serii 2022 NEO QLED i QLED. Samsung twierdzi, że dotychczas sprzedał ponad 60 mln inteligentnych telwizorów. W ten sposób otworzył drzwi do handlu NFT ogromnej liczbie użytkowników. Klienci będą mieli dostęp do blisko 6000 dzieł sztuki, od zarówno wschodzących gwiazd, jak i od artystów o ugruntowanej pozycji na rynku.

O planach Samsunga informowaliśmy już na początku tego roku. Samsung dołączył także do wielu marek w świecie metaverse, otwierając wirtualny sklep w Decentraland. 

Samsung jest parunastu lat liderem na rynku technologicznym. Produkuje nie tylko telewizory, lecz również smartfony, ekrany czy laptopy. Promuje w ten sposób rozwój aplikacji, które ułatwiają życie użytkownikom.

Samsung Smart TV NFT
reklama
reklama