Salwador rozważa wypłacanie pracownikom pensji w Bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Salwador rozważa wypłacanie pracownikom pensji w Bitcoinach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Po przyjęciu bitcoina jako drugiego legalnego środka płatniczego w kraju, rząd Salwadoru rozważa, czy przedsiębiorstwa będą mogły płacić swoim pracownikom w bitcoinie.

Według wtorkowego tweeta lokalnej stacji radiowej 107.7 Fuego, trzy rządowe ministerstwa rozważają możliwość, aby pracownicy firm otrzymywali swoje wynagrodzenia w BTC. Propozycje ujawnił minister pracy, Rolando Castro.

Według Castro, decyzja o wypłacaniu pensji w bitcoinie zapadnie po tym, jak bitcoin stanie się prawnym środkiem płatniczym. Resort pracy przeanalizuje ten pomysł razem z ministerstwami gospodarki finansów.

Jak informowaliśmy niedawno, większość Kongresu Salwadoru głosowała za przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego. Po ogłoszeniu, nawet Wikipedia dodała nową oficjalną walutę na swojej stronie.

Podczas gdy decyzja kraju o przyjęciu bitcoina spotkała się z dużym uznaniem entuzjastów BTC i społeczności kryptowalutowej, wzbudziła również obawy, zwłaszcza ze strony globalnych instytucji finansowych.

Jednak Salwador kontynuuje swoje ambicje pomimo sceptycyzmu. Niedawno Środkowoamerykański Bank Integracji Gospodarczej (CABEI) ogłosił, że zaoferuje pomoc techniczną rządowi Salwadoru. Rząd planuje również wydobycie bitcoina za pomocą energii z wulkanów.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorzereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.