Rusza postępowanie ws. BitClub Network | Wiadomości | CrypS.

Rusza postępowanie ws. BitClub Network

Michał Misiura
bitclub network

Cała piątka ze szczytu piramidy znalazła się w rękach śledczych. W związku z tym sprawa BitClub Network może wreszcie ruszyć przed wymiarem sprawiedliwości.

Według informacji podanych przez portal Behind MLM, akta sprawy pozostawały zamrożone do czasu ujęcia wszystkich osób stojących za SCAM’em. Jak okazuje się, w ręce wymiaru sprawiedliwości wpadła już cała piątka. Aresztowany w Dżakarcie Russ Medlin był ostatnim brakującym ogniwem.

Wraz z jego ujęciem nastąpiło otwarcie aktu oskarżenia. 5 czołowych osób zamieszanych w sprawę piramidy finansowej BitClub Network to Matthew Brent Goettsche, Russ Albert Medlin, Jobadiah Sinclair Weeks, Joseph Frank Abel i Silviu Catalin Balaci. Akt oskarżenia dotyczy przede wszystkim Goettsche’go, Medlin’a i Balac’a, których wymienia się jako twórców SCAM’u. Weeks i Abel występują zaś jako czołowi marketingowcy i promotorzy piramidy.

Akt oskarżenia

W akcie oskarżenia, do którego dotarło Behind MLM, można przeczytać:

BitClub był ogólnoświatowym nieuczciwym programem, który pozyskiwał pieniądze od inwestorów w zamian za udziały w połączonych inwestycjach w wydobywanie kryptowalut i nagradzał obecnych inwestorów za rekrutację nowych uczestników.

Osoby stojące na szczycie projektu za spotkają się z dwoma zarzutami. Udziału w spisku w celu popełnienia oszustwa w sieci oraz spisku mającego na celu oferowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Wiąże się to z konfiskatą ich mienia.

Dodatkowo służby zamrożą także rachunki takich powiązanych spółek jak: RBC Wealth Management, Getch Holdings, Getch Foundation i Getch Holdings LLC Construction Fund.

Aresztowanie Russa Medlina

Russ Albert Medlin wpadł w ręce organów ścigania w niedzielę 14 czerwca. 16 czerwca indonezyjska policja przeprowadziła konferencję prasową dotyczącą jego ujęcia. Według podanych informacji zatrzymano go za przestępstwa seksualne. 3 niepełnoletnie osoby zeznały, że zapłacił im za seks. Zatrzymania dokonano na terenie willi w południowej części stolicy Indonezji. Medlin miał przy sobie 28 000 USD w gotówce, które skonfiskowano. Zgodnie z indonezyjskimi przepisami dotyczącymi ochrony dzieci, grozi mu do 15 lat więzienia. Najprawdopodobniej wcześniej czeka go jednak ekstradycja do Stanów Zjednoczonych.

Russ Medlin, fotografia AFP
Russ Medlin podczas konferencji indonezyjskiej policji, fotografia AFP

BitClub Network

BitClub Network działało jako firma podająca się za tworzącą kopalnie kryptowalut. W rzeczywistości nie prowadziła jednak żadnego wydobycia a pieniądze inwestorów były niemal natychmiast defraudowane. Skonstruowany jako piramida finansowa SCAM, rozpadł się w grudniu 2019 roku. Podejrzewa się, że BitClub Network zagarnął około 722 mln dolarów.

bitclub network
reklama
reklama