Rosja wprowadza zakaz anonimowych wpłat do portfeli online | Wiadomości | CrypS.

Rosja wprowadza zakaz anonimowych wpłat do portfeli online

Zerelik Maciej
rosja kryptowaluty

Federacja Rosyjska zakazała dokonywania anonimowych wpłat do portfeli online. Decyzja ta będzie miała wpływ na 10 milionów użytkowników w całym kraju. Według ustawodawców, inicjatywa ta ma na celu ograniczenie nielegalnej działalności, takiej jak finansowanie terroryzmu i nielegalnego handlu narkotykami.

10 milionów anonimowych portfeli

Internetowe portfele serwisów takich jak Yandex, WebMoney, PayPal i Kiwi są bardzo popularne w Rosji. Usługi te posiadają około 10 milionów użytkowników, którzy korzystają z kont anonimowo, składając depozyty gotówkowe. Niektórzy ludzie używają tych anonimowych portfeli do zakupu kryptowalut, chociaż dokładne liczby są nieznane.

Antonina Lewaszczenko, ekonomista cytowany przez RBC, uważa, że działania te początkowo nie będą miały żadnego wpływu na przestrzeń blockchain. Ponieważ jednak Rosja zaostrza swoje procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, istniejący zakaz może ostatecznie zostać zastosowany również do walut wirtualnych.

Kierownik ds. rozwoju działalności giełdy kryptowalutowej EXMO, Maria Stankewicz, uważa, że zakaz może mieć wpływ jedynie na giełdy, które nie traktują poważnie zgodności z przepisami. Uważa ona, że popyt na takie usługi może w rezultacie spaść.

Kryptowaluty w Rosji

Niedawno rosyjski parlament przyjął projekt ustawy, który określa ogólne wytyczne dla branży kryptowalutowej. Przyjęta wersja była mniej radykalna niż pierwszy, oryginalny projekt. Nowa ustawa nadaje status prawny kryptowalutom w kraju, jednak zakazuje ich wykorzystywania do płacenia za towary i usługi.

Ustawa zyskała już poparcie starszych ustawodawców, takich jak Anatolij Aksakow, który stoi na czele parlamentarnej komisji ds. rynków finansowych. Zgodnie z raportem agencji informacyjnej Tass, w projekcie ustawy o cyfrowych aktywach finansowych, kryptowaluty uznano za zbiór danych elektronicznych, które mogą być przyjęte jako środek płatniczy.

rosja kryptowaluty
reklama
reklama