Rosja rezygnuje z kryminalizacji użycia bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Rosja rezygnuje z kryminalizacji użycia bitcoina

Zerelik Maciej
rosja kryptowaluty

Rosyjskie władze zrezygnowały z planów kryminalizacji używania bitcoinów w kraju. Z ustawy Digital Finance Asset zostały usunięte odniesienia do odpowiedzialności administracyjnej i karnej za handel bitcoinami.

Według lokalnego dziennika Ria Novosti, 21 lipca, po raz drugi w rosyjskim parlamencie, ma zostać odczytana ustawa o cyfrowych aktywach finansowych (Digital Financial Assets Bill – DFA). Z projektu ustawy zostały usunięte odniesienia do odpowiedzialności administracyjnej i karnej za handel bitcoinami (BTC). Trzecie i ostatnie oczytanie ustanowi ją jako prawo. Anatolij Aksakow, szef parlamentarnej komisji ds. rynków finansowych, powiedział, że „w tym projekcie nie będzie żadnej odpowiedzialności prawnej”.

Pomysł, aby karać użytkowników bitcoinów grzywnami i więzieniem, został odłożony na bok

Anatolij Aksakow, który jest pomysłodawcą Digital Financial Assets Bill (DFA), powiedział, że w tym projekcie nie będzie żadnych odniesień do odpowiedzialności karnej. Dodał również, że pomysł karania inwestorów grzywnami i więzieniem został póki co odłożony na bok.

„Usunęli wszystko, jest tylko związek, że regulacja waluty cyfrowej zostanie określona w innym prawie”

– powiedział.

Wcześniejsza wersja projektu ustawy proponowała kary pieniężne w wysokości do 7.000 dolarów lub siedem lat więzienia dla osób kupujących Bitcoina za gotówkę. Planowano również karanie firm, które emitują lub obsługują wirtualne waluty bez zgody rosyjskiego banku centralnego, grzywnami w wysokości do dwóch milionów rubli, czyli około 28 000 dolarów.

Proponowana ustawa mogłaby zostać wprowadzona w życie do stycznia 2021 roku

Zgodnie z pierwotną wersją ustawy, firmy musiałyby płacić równowartość jednego miliona rubli (13 900 dolarów), a osoby fizyczne co najmniej 200 000 rubli (2800 dolarów) „za naruszenie zasad kryptowalutowych transakcji, jeśli są one wykorzystywane jako zapłata za towary lub usługi”. Aksakow ujawnił, że znowelizowany projekt ustawy, w swoim obecnym kształcie, zajmuje się obecnie kwestiami związanymi z definicją cyfrowych aktywów finansowych i ustanawia wymagania dotyczące m.in. blockchainowych operacji. Według Aksakowa, projekt ustawy ma wejść w życie 1 stycznia 2021 roku.

rosja kryptowaluty
reklama
reklama