Rosja tworzy nowy system analityczny do śledzenia kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rosja tworzy nowy system analityczny do śledzenia kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rosja kryptowaluty

Jeden z głównych nadzorców finansowych w Rosji, opracowuje nowe narzędzie do kryptowalutowej analizy, w celu śledzenia głównych cyfrowych aktywów, takich jak Bitcoin (BTC) i monety prywatne.

Nowa rosyjska platforma analityczna

Rosyjska Federalna Służba Monitoringu Finansowego, federalna służba zajmująca się zwalczaniem prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu, planuje zbudować nową platformę analityczną, służącą do śledzenia kryptowalutowych transakcji za pomocą sztucznej inteligencji.

Jak podała lokalna agencja informacyjna RBC w dniu 10 sierpnia, nowy system, nazwany “Transparent Blockchain”, ma na celu śledzenie przepływu cyfrowych aktywów finansowych i identyfikację dostawców kryptowalutowych usług, w celu zwalczania nielegalnej działalności.

Zgodnie z raportem, nowy system jest w stanie “częściowo zmniejszyć anonimowość” transakcji głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), ETH (ETH), Omni (OMNI), jak również walut skoncentrowanych na prywatności, takich jak Dash (DASH) i Monero (XMR).

Jak poinformowano, regulator finansowy z powodzeniem przeprowadził pilotaż prototypowego systemu do walki z handlem narkotykami. Jak możemy przeczytać w raporcie, system ten został opracowany we współpracy z dużym rosyjskim instytutem badawczym, Instytutem Fizycznym im. Lebiediewa Rosyjskiej Akademii Nauk.

Projekt będzie kosztował 10,3 mln dolarów

Projekt podobno do tej pory był finansowany ze środków pozabudżetowych, jednak jego rozwój wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Według wstępnych danych, rosyjski “Transparent Blockchain” będzie od 2021 do 2023 roku, kosztował budżet federalny około 760 mln rubli (10,3 mln dolarów). Docelowymi klientami nowej platformy są podobno duże instytucje finansowe, takie jak rosyjski bank centralny.

Informacja pojawiła się wkrótce po tym, jak Rosja oficjalnie przyjęła swój główny projekt ustawy o kryptowalutach “On Digital Financial Assets.”. Nowa ustawa, która ma zostać wprowadzona w styczniu 2021 r., zakazuje stosowania kryptowalut takich jak Bitcoin jako metody płatności. Wcześniej w sierpniu, rosyjscy ustawodawcy przyjęli nowe poprawki do ustawy “On National Payment System”, zakazujące dokonywania anonimowych wpłat do internetowych portfeli, takich jak Yandex, WebMoney, PayPal i Kiwi.

rosja kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.