Rosja może zbudować krypto platformę podobną do moskiewskiej giełdy | Wiadomości | CrypS.

Rosja może zbudować krypto platformę podobną do moskiewskiej giełdy

Redakcja
Rosja może zakazać miningu

Anatolij Aksakow – przewodniczący Komisji Rynków Finansowych Dumy Państwowej – powiedział, że rząd nie jest przeciwny utworzeniu platformy handlu kryptowalutami w Rosji. Taki podmiot powinien jednak przestrzegać ścisłych regulacji banku centralnego i działać podobnie do giełdy moskiewskiej.

Giełda kryptowalut w Rosji pod pewnymi warunkami

Chociaż rosyjski rząd, a zwłaszcza Bank Rosji (bank centralny kraju), są w przeważającej mierze przeciwne branży kryptowalutowej, wielu mieszkańców ma pozytywne podejście do cyfrowych aktywów

Na początku tego roku premier Michaił Miszustin twierdził, że krajowi inwestorzy posiadają cyfrowe aktywa o wartości ponad 10 bilionów rubli (163 mld USD). Łączna liczba HODLerów została oszacowana na około 10 milionów, czyli 7% populacji Rosji.

Pomimo znacznego zainteresowania kryptowalutami, naród nie ma własnej giełdy, a miejscowi polegają na zagranicznych platformach, takich jak Binance, FTX i Kraken. Jednak krótko po inwazji Rosji na Ukrainę niektóre giełdy zastosowały na mieszkańców pewne ograniczenia. Binance, na przykład, ograniczył swoje usługi do obywateli, których stan posiadania kryptowalut przekroczył 10 000 EUR.

Teraz jednak Anatolij Aksakow – przewodniczący Komitetu do spraw Rynku Finansowego Zgromadzenia Federalnego Rosji (Dumy Państwowej) – zasugerował, że możliwe jest, iż Rosja stworzy własną giełdę kryptowalut. Niemniej jednak według urzędnika, taka organizacja powinna być monitorowana przez bank centralny.

Uważa on również, że potencjalna rosyjska platforma kryptowalutowa powinna opierać się na standardach Moskiewskiej Giełdy (największej giełdy w kraju, która prowadzi rynki handlowe w zakresie akcji, obligacji, instrumentów pochodnych i metali szlachetnych):

I ten dział, który będzie działał w ramach szanowanej organizacji o wielkich tradycjach, przyzwyczajonej do aktywnej interakcji z Bankiem Centralnym, moim zdaniem najlepiej ze wszystkich poradzi sobie z zadaniem przeprowadzenia operacji z kryptowalutami.

Kryptowaluty nie powinny osłabiać Rubla

Regulacje w sektorze kryptowalut były w ostatnich miesiącach bardzo kontrowersyjnym tematem w Rosji. Podczas gdy bank centralny nalega na całkowity zakaz wszystkich przedsięwzięć związanych z cyfrowymi aktywami, Ministerstwo Gospodarki uważa, że bardziej odpowiednim podejściem jest zastosowanie regulacji,

W zeszłym miesiącu Aksakov zaproponował projekt ustawy, która określa aktywa cyfrowe jako niemające zastosowania jako metoda płatności. Jego zdaniem, takie podejście pozwoli zachować supremację narodowej waluty kraju – rubla:

Rubel jest oficjalną jednostką monetarną (walutą) Federacji Rosyjskiej. Wspomniany artykuł ustanawia zakaz wprowadzania na terytorium Federacji Rosyjskiej innych jednostek pieniężnych lub surogatów pieniężnych.

Rosja może zakazać miningureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.