Rosyjska Duma uchwala całkowity zakaz używania kryptowalut do płatności | Wiadomości | CrypS.

Rosyjska Duma uchwala całkowity zakaz używania kryptowalut do płatności

Anna Sutowicz
Rosyjska Duma uchwala całkowity zakaz używania kryptowalut do płatności

Duma Państwowa Rosji przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy o zakazie korzystania z zasobów cyfrowych jako środka płatniczego.


Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej poparła w pierwszym czytaniu zakaz wykorzystywania zasobów cyfrowych jako środka płatniczego. Chodzi o projekt ustawy federalnej nr 138674-8 „O zmianie niektórych aktów ustawodawczych Federacji Rosyjskiej dotyczących regulacji obrotu cyfrowymi aktywami finansowymi i cyfrowymi prawami użytkowymi”. Teraz projekt przygotowywany jest do drugiego czytania i przyjmowane są poprawki od wszystkich zainteresowanych osób i organizacji. Propozycje zmian należy składać do komitetu do spraw rynku finansowego nie później niż do 20 czerwca 2022.

Celem jest eliminacja ryzyka

Inicjatorem tego projektu jest szef komisji finansowej Anatolij Aksakow. Twierdzi, że ​​uchwalenie ustawy zwiększy atrakcyjność inwestycyjną korzystania z praw cyfrowych przez przedsiębiorstwa. Ma także zapełnić lukę prawną, która jest korzystna dla struktur przestępczych, zapobiegając wykorzystywaniu cyfrowych aktywów finansowych (DFA) i użytkowych praw cyfrowych (DPR) jako środka płatniczego.

W ubiegłym miesiącu okazało się, że po uwagach odpowiednich komisji Dumy Państwowej, przedłożona do zatwierdzenia wersja projektu ustawy „O górnictwie w Federacji Rosyjskiej” została wycofana do rewizji. W ustawie nie przewidziano amnestii zwalniającej górników z odprawy celnej sprzętu i płacenia podatków.

Prędzej, czy później zalegalizuje krypto

W ubiegłym miesiącu, Minister handlu Rosji, Denis Manturow powiedział, że kraj „prędzej czy później” zalegalizuje transakcje kryptowalutowe:

Pytanie brzmi: kiedy to nastąpi, jak to się stanie i jak będzie to regulowane. Obecnie zarówno bank centralny, jak i rząd są aktywnie zaangażowane w tę sprawę. Wszyscy są skłonni zrozumieć, że jest to trend naszych czasów i prędzej czy później, w takiej czy innej formie, zostanie on zrealizowany.

Rosyjska Duma uchwala całkowity zakaz używania kryptowalut do płatnościreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.