Ripple nawiązuje współpracę z Narodowym Bankiem Egiptu | Wiadomości | CrypS.

Ripple nawiązuje współpracę z Narodowym Bankiem Egiptu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
XRP jest obecnie 4 najpopularniejszym aktywem na rynku kryptowalut.

Ripple cały czas kontynuuje swoją batalię prawną przeciwko SEC w USA. Mimo to procesor płatności nawiązał współpracę z największym i najstarszym egipskim bankiem – NBE.

Wykorzystując RippleNet i dostawcę usług finansowych LuLu, Narodowy Bank Egiptu będzie przetwarzał płatności transgraniczne ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do afrykańskiego kraju.

Ripple łączy ZEA i Egipt

Ripple i NBE potwierdziły swoje relacje po podpisaniu wstępnej umowy w lutym 2020 roku. W tym czasie obie strony planowały wykorzystać sieć instytucjonalnych dostawców płatności Ripple o nazwie RippleNet w celu usprawnienia przekazów pieniężnych.

Blockchainowy procesor płatności ogłosił najnowszą umowę z najstarszym egipskim bankiem w dniu 19 maja. W jej realizację zaangażowana jest również strona trzecia – dostawca usług finansowych LuLu International Exchange.

W ten sposób trzy organizacje umożliwią dokonywanie płatności transgranicznych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Egiptu. Ten ostatni kraj jest piątym największym odbiorcą przekazów pieniężnych po Indiach, Chinach, Meksyku i Filipinach. Tylko w zeszłym roku wartość takich płatności wyniosła ponad 24 miliardy dolarów.

Partnerstwo NBE z Ripple pomoże poprawić ogólną wydajność, umożliwiając NBE nawiązywanie nowych sojuszy na szerszych rynkach przy zmniejszonych kosztach i szybszym czasie integracji. Jesteśmy bardzo podekscytowani ogłoszeniem naszej nowej współpracy z Ripple i LuLu, która naszym zdaniem przyczyni się do dalszego przyspieszenia korytarza przekazów pieniężnych Egipt-UAE

– skomentował Hesham Elsafty, dyrektor grupy NBE ds. instytucji finansowych i międzynarodowych usług finansowych.

Walka Ripple z SEC

Chociaż procesor płatności nadal rozszerza swoje usługi poza USA, firma stoi w obliczu pozwu w kraju, w którym ma swoją siedzibę.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wniosła zarzuty przeciwko Ripple w grudniu 2020 roku za przeprowadzenie niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych. Od tego czasu, ich sprawa doczekała się kilku rozpraw, z których większość zakończyła się na korzyść Ripple

W kwietniu, sąd zezwolił Ripple na dostęp do wewnętrznych dyskusji SEC na temat Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). Wkrótce potem  po raz kolejny stanął po stronie firmy. Nakazał bowiem Komisji wycofanie sześciu wezwań wysłanych do banków z żądaniem osobistych informacji finansowych od kierownictwa firmy.

XRP jest obecnie 4 najpopularniejszym aktywem na rynku kryptowalut.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.