Revolut uruchamia staking kryptowalut

Revolut uruchamia staking kryptowalut

Anna Sutowicz
Revolut staking

Revolut, który obecnie ma około 25 mln klientów na całym świecie, uruchomił staking kryptowalut.


Brytyjski fintech Revolut udostępnia staking kryptowalut dla klientów w Wielkiej Brytanii i Europejskim Obszarze Gospodarczym. Pełne uruchomienie funkcji ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i umożliwić użytkownikom generowanie dochodów z posiadanych przez nich aktywów kryptowalutowych w czasie fazy tzw. „miękkich testów” – według raportu londyńskiej agencji informacyjnej AltFi.

Bezpłatne kursy o kryptowalutach

Revolut oferuje obecnie handel prawie 100 różnymi tokenami i aktywami kryptograficznymi oraz możliwość dokonywania zakupów przy użyciu sald kryptograficznych. Firma udostępnia swoim użytkownikom bezpłatne kursy na temat podstaw kryptowalut i blockchain, a ci, którzy ukończą program, są nagradzani darmowymi kryptowalutami. W ciągu mniej więcej pierwszego miesiąca w lipcu ubiegłego roku ponad milion osób wzięło udział w kursie.

Obecnie funkcja stakingu ma być ograniczona do projektów DOT, XTZ, ADA i ETH z rentownością w zakresie od 11,65 % do 2,99 % (te oczywiście nie są gwarantowane).

Co to jest staking kryptowalut?

Crypto staking ma miejsce, gdy posiadacz kryptowaluty, opartej na algorytmie PoS, deleguje swoje aktywa na określony czas, aby wesprzeć bezpieczeństwo i działanie sieci blockchain. W zamian za wsparcie „staker” otrzymuje nagrody w postaci nowo wybitych tokenów lub części opłat transakcyjnych. Ten proces pomaga zabezpieczyć sieć. W stakingu biorą zazwyczaj udział osoby posiadające portfel będący węzłem w blockchainie danej kryptowaluty, ale to także coraz popularniejsza usługa świadczona przez giełdy kryptowalut.

Revolut stakingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.