Regulator stanu Vermont: Celsius jest „głęboko niewypłacalny” | Wiadomości | CrypS.

Regulator stanu Vermont: Celsius jest „głęboko niewypłacalny”

Mariusz Przepiórka
celsius wyciek danych

Według Departamentu Regulacji Finansowych (DFR) stanu Vermont Celsius Network, który przeżywa ogromne problemy finansowe,  jest „głęboko niewypłacalny”. Regulator wskazał, że pożyczkodawcy kryptowalut brakuje aktywów i płynności, aby realizować swoje zobowiązania wobec posiadaczy kont i innych wierzycieli.


W oświadczeniu podkreślono, że spółka Celsius umieściła aktywa klientów w różnych ryzykownych inwestycjach o niskiej płynności, transakcjach i działalności pożyczkowej. Ponadto Celsius zwiększał ryzyko, wykorzystując aktywa klientów jako zabezpieczenie dodatkowych pożyczek w celu realizacji strategii inwestycyjnych opartych na dźwigni finansowej.

Celsius jest jednym z kryptowalutowych pożyczkodawców borykających się z poważnymi problemami finansowymi, które są efektem panującego załamania na rynku kryptowalut. Firma zawiesiła wypłaty od 12 czerwca, zlikwidowała wiele miejsc pracy i zatrudniła ekspertów ds. restrukturyzacji, aby poprawić swą sytuację finansową.

DFR uważa ponadto, że Celsius był zaangażowany w „niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych”, oferując inwestorom detalicznym konta z odsetkami od kryptowalut. Celsius nie posiada również licencji na przekazywanie środków, a DFR podkreśla, że oznacza to, że Celsius działał w dużej mierze bez nadzoru regulacyjnego.

Celsius spłaca długi

Warto zauważyć, że firma Celsius stara się spłacać swoje długi. Dzisiaj poinformowała m.in. o spłacie całego zadłużenia wobec zdecentralizowanego protokołu finansowego Aave, uwalniając 26 mln USD w tokenach, co stanowi kolejny krok na drodze do restrukturyzacji. Firma przeniosła również 418 mln USD w stETH do nieznanego portfela.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Celsius w pełni spłacił i zamknął swoją pożyczkę w protokole Maker, jednym z największych protokołów pożyczkowych DeFi, i uwolnił 440 mln USD zabezpieczenia pożyczki denominowanej w wBTC.

celsius wyciek danych
reklama
reklama