Regulacje podatkowe w USA budzą kontrowersje na rynku kryptowalut  | Wiadomości | CrypS.

Regulacje podatkowe w USA budzą kontrowersje na rynku kryptowalut 

Biden zmieni opodatkowanie kryptowalut

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, wprowadził nowe zasady dotyczące rozliczeń podatkowych w branży kryptowalut. Jego działanie wywołało falę krytyki wśród znanych komentatorów ze społeczności cyfrowych aktywów. 


Dlaczego branża nie jest nastawiona optymistycznie na zmiany przepisów podatkowych?

IRS wprowadza zmiany dla kryptowalut

Amerykańska Służba Skarbowa (IRS, Internal Revenue Service) to agencja rządowa Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za zbieranie podatków i egzekwowanie dotyczących ich przepisów. Jest to jednostka podległa Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych i jej główną funkcją jest administrowanie wewnętrznym kodeksem podatkowym kraju. IRS zajmuje się również różnymi innymi zadaniami, takimi jak audyty podatkowe, ściganie oszustw podatkowych i interpretacja przepisów podatkowych. Tym razem postanowiła uregulować również kryptowaluty. 

Reakcje ze środowiska 

Zgodnie z propozycją amerykańskiej Służby Skarbowej (IRS) brokerzy zajmujący się handlem cyfrowymi aktywami będą musieli stosować się do nowych formularzy, mających na celu ułatwienie rozliczeń podatkowych. Jednocześnie zauważono, że wprowadzone przepisy mogą być problematyczne. Wielu ekspertów z branży kryptowalut uważa, że surowe regulacje zniechęcają przedsiębiorców do prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych. Przykładowo – Ryan Selkis, dyrektor generalny Messari, wyraził swoje obawy, mówiąc, że: 

Jeśli Biden zostanie ponownie wybrany, to branża krypto nie będzie się rozwijać w USA.

https://twitter.com/twobitidiot/status/1695173624456532347?s=20

Międzynarodowy kontekst

Chris Perkins, to prezes firmy inwestycyjnej CoinFund. W następstwie nowych regulacji podkreślił on, że inne kraje już wyprzedzają Stany Zjednoczone w kwestii innowacji w branży krypto. 

Zamiast wprowadzać surowe regulacje potrzebne są jasne i szczegółowe zasady, które pozwolą na bezpieczny rozwój branży

– podkreśla Perkins. 

Prywatność i zastrzeżenia

Niektórzy użytkownicy wyrażają obawy dotyczące prywatności, twierdząc, że nowe zasady mogą naruszyć anonimowość transakcji. Kristin Smith, dyrektor generalna Blockchain Association, również wyraziła swoje zastrzeżenia, zauważając, że ekosystem kryptowalut różni się od tradycyjnych aktywów i dlatego potrzebuje specjalnie dostosowanych regulacji. Nowe przepisy nie spełniają w jej opinii takich kryteriów. 

Podsumowanie

Nowe regulacje podatkowe w USA wywołały wiele kontrowersji i obaw o przyszłość branży kryptowalut w tym kraju. Eksperci i użytkownicy jasno wskazują, że kolejne przepisy nie usprawnią tego sektora. Rosnąca presja SEC, negatywne nastawienie Bidena i nowe przepisy podatkowe sprawiają, że coraz mniej osób widzi szansę na ratunek dla krypto. 

Biden zmieni opodatkowanie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.