Putin wezwał do stworzenia miedzynarodowego systemu płatności na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Putin wezwał do stworzenia miedzynarodowego systemu płatności na blockchainie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
putin

Priorytety zmieniają się w zależności od wydarzeń. Doskonale widzi to prezydent Rosji. W niedawnym wystąpieniu na międzynarodowej konferencji Artificial Intelligence Journey 2022 poświęconej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu, Władimir Putin wspomniał o korzyściach płynących z zastosowania globalnego systemu płatności opartego na technologii blockchain.


Podstawową zaletą byłaby możliwość posiadania globalnych ram płatności niekontrolowanych przez obce mocarstwa. Putin wspomina jednak również, że wykorzystanie takiej technologii w połączeniu z innymi osiągnięciami (np. sztuczna inteligencja) mogłoby uczynić płatności bardziej wydajnymi i przystępnymi.

Substytut Swift oparty na blockchainie?

Prezydent Władimir Putin wyjaśnił, że właściwe wykorzystanie technologii blockchain może być bardzo korzystne dla użytkowników i rządów. Według niego zdecentralizowana, niemonopolistyczna technologia zostanie ostatecznie wdrożona na całym świecie ze względu na korzyści, jakie zapewnia:

Technologia walut cyfrowych i blockchainów może zostać wykorzystana do stworzenia nowego systemu rozliczeń międzynarodowych, który będzie znacznie wygodniejszy, całkowicie bezpieczny dla jego użytkowników, a co najważniejsze, nie będzie zależny od banków ani ingerencji państw trzecich. Jestem przekonany, że coś takiego na pewno powstanie i będzie się rozwijać, bo nikt nie lubi dyktatu monopolistów, który szkodzi wszystkim stronom, w tym samym monopolistom.

Po rosyjskim ataku na Ukrainę Stany Zjednoczone i część społeczności międzynarodowej nałożyły na Rosję szereg sankcji finansowych. Sankcje te mocno wpłynęły na zdolność tego kraju do dokonywania płatności międzynarodowych, w tym na operacje czołowego banku Rosji – Sberbanku – w innych krajach.

Prezydent stwierdził ponadto, że obecny system płatności jest nieefektywny i “kontrolowany przez wąski klub państw i grup finansowych.”

Putin nie rozwinął dalej swojej idei systemu płatności blockchain, a zamiast tego skupił się na potrzebie innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji i rozwoju infrastruktury chmurowej zdolnej do zaspokojenia potrzeb całego kraju.

putinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.