Przeglądarka Opera Crypto Browser jest już dostępna na iPhone'ach i iPadach | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Opera Crypto Browser jest już dostępna na iPhone’ach i iPadach

Redakcja
opera crypto browser 1

Opera udostępniła w piątek wersję beta swojej przeglądarki Web3 z wbudowanym portfelem kryptowalutowym dla urządzeń z systemem iOS – iPad i iPhone.


Przeglądarka kryptowalutowa Opery jest dostępna dla użytkowników komputerów Mac i Windows, a także urządzeń mobilnych z systemem Android już od stycznia. Wydanie mobilne jest kolejnym krokiem w ramach projektu Crypto Browser – inicjatywy skupionej na Web3, mającej na celu ułatwienie nawigacji po zdecentralizowanych aplikacjach (DApp), grach i platformach metaverse.

Jak podaje firma, przeglądarka oferuje wsparcie dla ekosystemów Ethereum, Polygon i Celo, dzięki czemu pozwala na kupno, sprzedaż i transfer tokenów. Użytkownicy mogą również przywrócić każdy portfel kompatybilny z Ethereum Virtual Machine (EVM) do natywnego portfela Opery i zintegrować swoje istniejące aktywa i salda.

Na stronie głównej przeglądarki można zobaczyć najnowsze wyniki sprzedaży NFT oraz agregator wiadomości o nazwie “Crypto Corner”. Wyświetla on również ceny aktywów na żywo, opłaty za gaz, materiały edukacyjne oraz informacje o airdropach.

opera crypto browser

Firma poinformowała również, że przeglądarka jest wyposażona w funkcję ochrony przed wydobywaniem kryptowalut, która blokuje skrypty “cryptojacking” mogące zagrozić wydajności urządzenia. Wśród innych funkcji bezpieczeństwa można wymienić natywną blokadę reklam i trackerów, blokadę wyskakujących okienek oraz intuicyjną “blokadę dialogów cookie”

Według Jorgena Arnesena, EVP Mobile w Operze, przeglądarka Crypto Browser jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Web3, zarówno wśród weteranów kryptowalut, jak i nowicjuszy.

“Projekt Opera Crypto Browser został stworzony w celu uproszczenia doświadczenia użytkownika Web3, które często było dezorientujące dla zwykłych użytkowników. Opera wierzy, że Web3 musi być łatwy w użyciu, aby osiągnąć swój pełny potencjał i masową adopcję.

Opera dodatkowo dodała wsparcie dla ośmiu głównych ekosystemów blockchainBitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network i IXO. W przyszłości planuje też zintegrować więcej łańcuchów Proof-of-Stake.

Niedawno Opera nawiązała współpracę z Yat, platformą, która pozwala na tworzenie adresów internetowych opartych na emoji. “Emojifikacja” Opery pozwala użytkownikom na surfowanie w sieci na jej platformie poprzez wpisywanie certyfikowanych Yat lub ciągów emoji w pasku adresu URL zamiast liter i słów.

opera crypto browser 1reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.