Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.10.2023]

Kurs kryptowalut 31.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 października 2023 roku.


Spis treści:


Dzieje się u SHIB Army

W ekosystemie jednego z topowych memecoinów naprawdę dużo się dzieje. Jedna z giełd przekazała, że ma do rozdania 50 milionów tokenów Shiba Inu, a zespół projektu również ma coś ode siebie do dorzucenia. Kusama, jak to ma w zwyczaju, kolejny raz zapowiedział w tajemniczy sposób wielkie ruchy ze strony deweloperów. Co więcej, projekt nawiązał współpracę z pewną siecią fast foodów! Jak na to wszystko jednak reaguje kurs SHIB?

Czytaj więcej: Shiba Inu: do zgarnięcia 50 mln tokenów, partnerstwo z siecią fast foodów oraz tajemniczy projekt w drodze

15 lat od ”premiery” Białej Księgi Bitcoina

Dziś mija dokładnie 15 lat od wysłania przez Satoshiego Nakamoto do grupy cyberpunków wiadomości mailowej zawierającej Białą Księgę Bitcoina, która prezentowała koncepcję zdecentralizowanego systemu gotówkowego peer-to-peer. Jacy kryptografowie mieli wpływ na kreowanie koncepcji Bitcoina? Które rozwiązania posłużyły do stworzenia systemu tej kryptowaluty? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Czytaj więcej: 15 lat temu świat poznał bitcoina. Jak przez lata kreował się pomysł tej kryptowaluty?

Ethereum jest, jak MySpace dla Facebooka – mówi legenda Wall Street

Gdy doświadczeni inwestorzy, którzy wręcz zjedli zęby na poruszaniu się po tradycyjnych rynkach finansowych, wypowiadają się w dobrym tonie o bitcoinie, pozostaje tylko się cieszyć. Każda taka wypowiedź wzmacnia morale tej kryptowaluty i pomaga w jej adopcji. A jak wiadomo, istnieje spory procent panów w nieco już podeszłym wieku, którzy kiedyś rządzili Wall Street, a dziś przy każdej możliwej okazji próbują zdyskredytować cyfrowe aktywa. Na szczęście mądrych ludzi nie brakuje i mamy tego kolejny przykład.

Czytaj więcej: Legenda Wall Street o bitcoinie: to już jest marka. Żałuję, że nie kupiłem go wcześniej

Górnikom się oberwie przez ETF-y na cenę spot bitcoina?

Przeważnie tak już jest, że w przypadku przełomowych zmian, jakaś grupa musi zostać w pewnym stopniu poszkodowana, by inna mogła notować zyski. Nie inaczej może być w przypadku części podmiotów z rynku bitcoina, gdy w życie w końcu wejdą ETF-y na cenę spot tego aktywa.

Czytaj więcej: Ten segment rynku może mocno ucierpieć przez ETF-y na cenę spot bitcoina

ChatGPT spotęgował phishing

Gdy chatbot uczony na podstawie generatywnej sztucznej inteligencji od firmy OpenAI został wypuszczony do publicznego użytku w listopadzie zeszłego roku, rozpętał wręcz największy w historii boom na rozwiązania AI. Wraz z zachłyśnięciem się przez cały świat tego typu technologią, odnotowano ogromnie duży wzrost przestępstw dokonywanych za jej pośrednictwem. Liczba ataków phishingowych wzrosła o 1265% od czasu debiutu ChatGPT.

Czytaj więcej: Od kiedy wystartował ChatGPT, ten problem nasilił się o ponad 1 265%

Fundusze ETP notują najlepszy tydzień od lipca 2022 roku

Indeksy ETP śledzące kursy cyfrowych aktywów w miniony piątek zanotowały największy tygodniowy wpływ kapitału od ponad 15 miesięcy. Do depozytów funduszy wpłynęło aż 326 milionów dolarów. Co więcej, wynik poprzedzający ten tydzień był mniejszy o aż 66 milionów dolarów, jednakże tego rodzaju instrumenty finansowe dot. kryptowalut notują zwiększone wpływy już piąty tydzień z rzędu. Euforia dot. prognozowanego zatwierdzenia spotowych ETF-ów na BTC zbiera swoje kolejne owoce.

Hiszpania odpali u siebie ustawę MiCa z dużym wyprzedzeniem czasowym

Rząd Hiszpanii zdecydował o tym, by objąć zasięgiem przepisów wynikających z treści ustawy Markets in Crypto Assets (MiCa) firmy z branży kryptowalut sześć miesięcy wcześniej niż pozostałe państwa z UE. Co za tym idzie, już w grudniu 2025 roku wszystkie podmioty działające na terenie kraju będą musiały dostosować do unijnych dyrektyw.

Źródło: Coindesk

Kurs kryptowalut 31.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.