Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 20.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Górnicy bitcoina zarabiają ostatnio rekordowe sumy

Jeśli cofniemy się pamięcią o 12 miesięcy, wtedy to górnicy bitcoina zaczynali być w bardzo nieciekawej sytuacji. W wielu przypadkach ta działalności przestawała być rentowna ze względu na kilka czynników. W międzyczasie niektórzy minerzy wyłączyli nawet swoje koparki, ponieważ nie było ich stać na pokrycie kosztów ich pracy. Tak było, ale na szczęście jest to już przeszłość, bowiem dziś podmioty wydobywające BTC notują dziennie rekordowe przychody. Ich sytuacja dawno nie była tak dobra, jak obecnie.

Czytaj więcej: Górnicy BTC kończą rok z rekordowymi zarobkami. Całkowity zwrot w ciągu 12 miesięcy

Rosyjscy szpiedzy, wysadzanie pociągów i kryptowaluty

Ludzie Putina kombinują jak mogą, by wygrać wojnę w Ukrainie i osłabić siły obronne tego kraju. W Polsce działała siatka szpiegowska, która dopuszczała się strasznych rzeczy w ramach sabotażu wsparcia dla naszego wschodniego sąsiada, za co otrzymywali wynagrodzenie w cyfrowych aktywach.

Czytaj więcej: Polski sąd skazał 14 osób za szpiegowanie dla Rosji. Otrzymywali płatności w kryptowalutach

Działania w sieci Solany zwiększyły się przez ostatni kwartał o 400%

W sieci Solany ostatnio dzieje się naprawdę sporo rzeczy, czego potwierdzeniem jest wzrost aktywności o prawie 400%. Skąd taki skok zainteresowania ze strony użytkowników? Nie chodzi jedynie o kwestię tego, że sam kurs SOL w tym roku zaliczył niesamowity rajd cenowy. Przyczyna leży gdzie indziej. Jednakże zapewne wspomniany wzrost na wykresie cenowym tego altcoina przysłużył się do tego, że termin SOLANA jest ostatnio bardzo popularnym hasłem w Google

Czytaj więcej: Solana znacznie przegania Ethereum w tym kwartale, a zapytania o nią w Google biją nowe rekordy

Aplikacja OKX na iPhone’a ma groźną lukę. Zaleca się jej aktualizację

CertiK, czyli firma stojąca za straży cyberbezpieczeństwa na blockchainach, opublikowała wczoraj ostrzeżenie dot. poważnej luki w aplikacji mobilnej od topowej giełdy kryptowalut. Ta ponoć rozwiązała już problem, aczkolwiek jakoś ręki byśmy sobie nie dali uciąć, że zagrożenie minęło.

Czytaj więcej: Topowa giełda ma groźną lukę w swojej aplikacji na iOS. Co zaleca się użytkownikom?

Kolejne kłopoty Donalda Trumpa. W reakcji ceny jego NFT poszły w dół

Słynny miliarder ubiega się o swoją reelekcję na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednakże jeden ze stanów usunął go z kart do głosowania w wyborach stanowych. Jego Sąd Najwyższy zadecydował o tym wskazując na to, że Trump musi zmierzyć się z kilkoma zarzutami karnymi i na mocy prawa nie może być uwzględniony przy wyborach. Jego kolekcja NFT, która ma nawiązywać do przyszłorocznych wyborów, zaczęła momentalnie tracić na wartości. Co ciekawe, za byłym (a może jednak przyszłym nowym?) prezydentem stanęło kilka osób z branży kryptowalut.

Ledger zapowiada zmiany w następstwie ostatniego exploita

Francuski producent portfeli sprzętowych w zeszłym tygodniu doświadczył wykorzystania jednej z luk w swoim oprogramowaniu, z którego korzysta wiele zdecentralizowanych aplikacji. W następstwie tego doszło do kilku włamań i część użytkowników straciło nieco środków. Straty oszacowano na około 600 tys. dolarów łącznie. Ledger opublikował dziś oświadczenie, w którym deklaruje całkowite wyłącznie opcji „ślepego podpisu” za pośrednictwem EVM DApps.

 

Kursy kryptowalut 20.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.