Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.07.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 18.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 lipca 2023 roku


Spis treści:


CEO Coinbase będzie rozmawiał z politykami USA o regulacjach kryptowalut

Dyrektor generalny kryptowalutowej giełdy Coinbase – Brian Armstrong – spotka się jutro, tj. środa 19 lipca – z przedstawicielami ugrupowania politycznego Demokratów z Izby Reprezentantów. Przedsiębiorca będzie omawiał z nimi kwestie dotyczące potrzeby stworzenia ram regulacyjnych dla jego branży w Stanach Zjednoczonych. Ta inicjatywa pojawia się w kluczowym momencie dla tego sektora, bowiem ostatnie wydarzenia tylko podkreślają konieczność wprowadzenia odpowiednich przepisów dot. cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: W tym tygodniu odbędzie się kluczowe spotkanie w sprawie regulacji kryptowalut w USA

Ripple i SEC muszą zakopać topór wojenny – decyzja sądu

Chociaż zeszłotygodniowe orzeczenie sędzi Analisy Torres na korzyść firmy Ripple przyniosło pewien przełom w konflikcie z SEC, nie oznacza to, że sprawa jest definitywnie zamknięta. Dowodzona przez Gary’ego Genslera komisja wciąż może odwołać się od decyzji, że XRP nie jest papierem wartościowym. Poza tym, pozostaje wciąż kwestia tego, że pod względem jego sprzedaży instytucjonalnej sędzia stanęła po stronie regulatora. Jednakże, by nie kontynuować dłużej sporu tych dwóch stron, to inna sędzia – Sarah Netburn – nakazała im ustalenie przynajmniej trzech terminów konsultacji, by do końca wyjaśnić sprawę.

Czytaj więcej: To nie koniec batalii Ripple vs. SEC. Sąd orzeka o specjalnych konsultacjach

Wielka Brytania chce karać za kryptowalutowe memy

Brytyjski organ regulacyjny – Financial Conduct Authority (FCA) – coraz mocniej przygląda się rynkowi kryptowalut i związanych z nim kwestiom promocyjnym. Instytucja ta opublikowała teraz propozycję przepisów, które nakazywałyby firmom z tego sektora oraz influencerom zachęcającym do inwestowania w tę klasę aktywów, by ci informowali o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą poruszanie się po tym rynku. Jako przykład treści, które mogą zostać uznane na nagabywanie do kupowania kryptowalut, wskazano memy o tej tematyce. Regulator domaga się surowych kar za nieodpowiedzialne promowanie danych projektów z tego rynku.

Czytaj więcej: Brytyjskie FCA domaga się wysokich kar za kryptowalutowe memy

Nowy projekt Zuckerberga okazał się porażką?

Dwa tygodnie po uruchomieniu nowej platformy społecznościowej od firmy Meta, napotyka ona pierwsze poważne problemy. Chodzi o kwestię botów AI, które zalewają serwis SPAMem i fałszywymi reklamami. W związku z tym poinformowano o wprowadzeniu pewnych ograniczeń dla jej użytkowników. Podobny zabieg jakiś czas temu wprowadził konkurencyjny serwis, czyli Twitter. Nie umknęło to uwadze Elona Muska, który szyderczo zaśmiał się z problemów swojego rywala. To jednak nie koniec złych newsów dla Threads.

Czytaj więcej: Threads ma poważne kłopoty. Elon Musk wbija szpilę Zuckerbergowi

Sztuczna inteligencja orężem SEC w walce z kryptowalutami

Gary Gensler okazuje się być wielkim entuzjastą wykorzystania sztucznej inteligencji do wzmocnienia działań Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Przewodniczący tej instytucji jest przekonany, że AI znacznie ułatwi komisarzom monitorowanie podlegającej jej sektory finansowe i egzekwowanie przestrzegania przepisów.

Oasis zmieni postrzeganie prywatności w Ethereum

Projekt Oasis ruszył właśnie ze swoim nowym blockchainem. Jest on kompatybilny z Ethereum Virtual Machine. Nazywa się Sapphire i jego zadaniem jest umożliwić deweloperom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które będą posiadać zwiększone poziomy prywatności. Dyrektor generalny firmy – Jernej Kos – twierdzi, że nowy łańcuch oraz jego druga warstwa – Oasis Privacy Layer (OPL) – absolutnie zwiększą potencjał wykorzystywania DAppsów.

Źródło: Cointelegraph

O kłopotach FTX i Alameda wiedziano już dwa lata temu?

Spektakularny upadek giełdy FTX w listopadzie 2022 roku doprowadził do załamania się wielu firm z branży cyfrowych aktywów. Jednym z podmiotów, który był zmuszony ogłosić swoje bankructwo, jest kryptowalutowy pożyczkodawca – BlockFi. Firma ta trzymała spore ilości funduszy swoich klientów na platformie, która, jak wiadomo, okazała się w pewnym momencie niewypłacalna. Śledztwo w całej sprawie ujawniło jednak, że dyrektor generalny BlockFi – Zac Prince – ponoć zdawał sobie sprawę z kłopotów finansowych bliźniaczej firmy założonej przez Bankmana-Frieda, czyli Alameda Research. Nie przeszkadzało mu to, by pożyczać jej spore ilości środków, które były w większej mierze zabezpieczone tokenami FTT. Ich wartość jednak znacznie straciła na wartości w momencie wybuchu skandalu związanego z FTX i Alamedą.

Źródło: Decrypt

Zarząd Marathon Digital oskarżony o manipulacje finansowe

Amerykański gigant z rynku miningu kryptowalut otrzymał pozew sądowy od swoich akcjonariuszy. Dyrektor generalny Marathon Digital – Fred Thiel – oraz dziewięcioro innych osób zasiadających na szczeblu kierowniczym zostało oskarżonych o nieuczciwe praktyki finansowe. Ponoć wielokrotnie dopuszczali się oni insider tradingu, manipulowani wyceną akcji firmy oraz pobierali nadmierne wynagrodzenie. W maju tego roku firma została również pozwana przez SEC za naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Źródło: Crypto News

Kursy kryptowalut 18.07.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.