Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 16 czerwca 2025 r.
Spis treści:
Wieloryby skupują ETH jak szalone. Zyskują na tym też podobne projekty
Wieloryby przejmują kontrolę nad coraz większą ilością podaży etheru. Z jednej strony jest to sygnał, który ma prawo niepokoić inwestorów, ale z drugiej widzimy znaczny skok popytu na tę kryptowalutę. Co więcej, odnotowano znaczne ożywienie wśród projektów powiązanych z Ethereum.
Czytaj więcej: Najlepsze dni Ethereum dopiero przed nami. Santiment publikuje ważne dane dot. zakupów ETH
Wojna na Wschodzie się rozkręca, a kurs bitcoina nagle rośnie
Bitcoin odbija po piątkowym spadku i weekendowej stagnacji na swoim wykresie. To ciekawe, bowiem w ciągu ostatnich 48 godzin sytuacja na Bliskim Wschodzie zaogniła się jeszcze bardziej, a król kryptowalut lubi przecież rosnąć, gdy dokoła panuje względny spokój. Co więc napędza jego cenę?
Czytaj więcej: Kurs bitcoina znów rośnie. Ekspert z Kronos Vincent wskazuje na ważną zależność
Trump ujawnia, ile zarobił w zeszłym roku na kryptowalutach
Jeszcze kilka lat temu Donald Trump mówił, że bitcoin „jest głupi” i że nie da się zarobić na czymś, czego nie można materialnie trzymać w sejfie. Po latach jednak zmienił zdanie, gdy zauważył że jednak da się na tym kręcić niezłe biznesy. Wyniki finansowe za poprzedni rok okazały się być naprawdę zyskowne, ale to nic w porównaniu z tym, ile Trump i jego rodzina zarobią za 2025 rok.
Czytaj więcej: Trump ujawnia, ile zarobił na kryptowalutach w zeszłym roku
Nigdy nie kupujcie cold walletów „na promocji”. 99% pakowanych fabrycznie to scamy
Tak samo, jak na zdrowiu, to również na cyberbezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Pewien użytkownik kryptowalut, którego stać było na kupienie ciężarówki nowych Trezorów, postawił przyoszczędzić i kupić tańszy odpowiednik cold walleta. Niby nówka sztuka fabrycznie zapakowana, a gość już nie jest kryptomilionerem.
Czytaj więcej: Kupił „nowy” zimny portfel na promocji. Stracił wszystkie kryptowaluty
AI wciąż zużywa za dużo wody. Ci badacze mają na to sposób
Centra danych napędzające działanie sztucznej inteligencji grzeją się bardziej niż Polacy przy świątecznym stole, gdy pojawia się temat polityki. Około 40% energii zużywanej przez tego typu ośrodki idzie na poczet chłodzenia serwerów. To jednak nie rozwiązuje do końca tego problemu, dlatego badacze z Kalifornii opracowali alternatywny system.
Czytaj więcej: Naukowcy znaleźli rozwiązanie problemu z zasilaniem AI
Justin Sun wchodzi na Nasdaq z Tron Inc.
No i wszystko stało się jasne, chociaż chyba nikt nie wierzył, że takie postacie, jak Justin Sun, wspomagałyby finansowo Trumpa bezinteresownie. Twórca Tron od początku miał ciekawy plan, którego realizację ułatwią mu teraz synowie prezydenta USA.
Czytaj więcej: Wiadomo już, dlaczego Justin Sun wspierał Trumpa. Firma jego synów pomoże Tron wejść na giełdę
Bybit zapowiada swojego DEX-a na Solanie
Solana również weszła w nowy tydzień ze świeżą energią, co widać po sytuacji na jej wykresie cenowym. Rynek wyraźnie gra pod scenariusz, że SEC niebawem zatwierdzi ETF-y spot na SOL. Co więcej, giełda Bybit ogłosiła nowy projekt, który będzie realizowany za pośrednictwem sieci Solana.
Czytaj więcej: Solana odrabia straty. Skok wolumenu o 100% i zapowiedź nowego DEX-a od giganta z rynku krypto
20% APR na zablokowanie USDC w Binance Earn
Giełda Binance ogłosiła nową promocję w ramach swojego programu Earn. Masz trochę tokenów USDC, które trzymasz na czarną godzinę? Może warto je zablokować na jakiś czas, aby wyciągnąć z tego dochód pasywny. Sprawdź szczegóły oferty.
Czytaj więcej: Binance ogłasza nową promocję! 20% APR za zablokowanie USDC
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
