Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 15 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin może spadać jeszcze przez jakiś czas i jest to wpisane w cenę halvingu

Historia lubi się powtarzać, jak wskazuje jeden z ekspertów. Korekta ceny bitcoina nie jest dziełem przypadku, tak więc nie ma powodów do większych zmartwień, jednakże warto obserwować kilka poziomów wsparcia.

Czytaj więcej: Co analitycy zaobserwowali ws. obecnej korekty kursu bitcoina? Oto potencjalne scenariusze najbliższych dni

Mimo korekty na rynku kryptowalut, jeden altcoin nadal świeci na zielono

Bitcoin w nocy spadł poniżej 67 tys. dolarów, po czym jednak odbił w okolice 68 300 dolarów. W tym czasie doszło do likwidacji ponad 661 milionów dolarów, z czego większość stanowiły długie pozycje. Co jednak spowodowało spadki? Przyczyn można upatrywać kilku kwestiach, ale wszystko wskazuje na naturalną korektę na rynku. Jednakże jeden z topowych altcoinów jakby nigdy nic nadal leci na północ i przebija kolejne poziomy.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadł poniżej 69 000 USD. Korekta na rynku ominęła jednak ten altcoin, który stale rośnie

Polska firma wypuszcza reklamę z modelką AI

Czyżby aktorzy występujący w reklamach mieli niebawem odejść do lamusa z winy AI? Nie jesteśmy ekspertami od tego typu contentu, ale naszym zdaniem wyszło… przeciętnie. Oceńcie sami.

Czytaj więcej: Polacy wypuścili pierwszą reklamę, w której występuje postać wygenerowana przez sztuczną inteligencję (AI)

Dane użytkowników Worldcoina nie są zagrożone – raport audytu projektu

Poboczna firma jednego z twórców ChatGPT, która wystartowała w zeszłym roku, od początku swojego działania spotyka się z wieloma kontrowersjami i dużym poziomem braku zaufania. Teraz Worldcoin opublikował wyniki audytu dot. bezpieczeństwa gromadzonych danych przez ich system. Jak na to wszystko zareagował kurs jego tokena?

Czytaj więcej: Wyniki audytu Worldcoina. Czy projekt Sama Altmana z OpenAI jest bezpieczny?

Vitalik Buterin wskazuje, co trzeba zmienić, by Ethereum przysłużyło się światu

Jeden z głównych twórców Ethereum bardzo chwali sobie to, czego udało się dokonać w związku z ostatnią aktualizacją Dencun. Jednakże w dalszym ciągu dostrzega wiele wyzwań, przed którymi stoi ten ekosystem i przemawiając na konferencji w Londynie zwrócił się z apelem do wszystkich programistów pracujących nad tą siecią.

Czytaj więcej: Ethereum musi wdrożyć następujące zmiany, by przysłużyć się światu – wskazuje Vitalik Buterin

Fundacja Avalanche z kolejnym wsparciem dla sektora memecoinów

Fundacja Avalanche wychodzi z założenia, że memecoiny mają o wiele więcej do zaoferowania sektorowi Web3 niż może się większości z nas wydawać. W związku z tym ogłoszono wsparcie dla 5 tego typu projektów z nadzieją, że odbije się to pozytywnie na rozwoju ich społeczności.
Kursy kryptowalut 15.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.