Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 11.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 12 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Do końca hossy jeszcze daleko według analityków CryptoQuant

W którym momencie powinniśmy zacząć rozważać wychodzenie z bitcoina, jeśli myślimy o realizacji zysków z tego cyklu? Okazuje się, że do tego etapu hossy zostało więcej czasu niż niektórzy myślą. Trzeba obserwować przede wszystkim jeden z czynników, który będzie napędzać cenę BTC, gdyż on będzie oznaczać sygnał, że powoli dobijamy do szczytu obecnego rynku byka.

Czytaj więcej: Kiedy koniec hossy? Analitycy CryptoQuant mają dobrą wiadomość

Chainlink prezentuje Transporter – aplikację do transferu krypto między sieciami

Takie ogłoszenia to my szanujemy bardzo. Chainlink wprowadził nową aplikację, która pozwała na bezpieczne przesyłanie kryptowalut między 8 różnymi blockchainami. Co więcej, system ten posiada specjalne zabezpieczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku mostów cross-chainowych, które nie raz padały ofiarą jakiegoś exploita.

Czytaj więcej: Chainlink wprowadza nową funkcję do przesyłania kryptowalut między sieciami!

Nowa gwiazda memecoinów z sieci… bitcoina. Token wystrzelił o 1500% w tydzień

Boom na memecoiny dotarł i do sieci Bitcoina, czego efektem jest silny wzrost kapitalizacji rynkowej jednego z tokenów wybijanych za pośrednictwem Ordinals. Kryptowaluta w krótkim czasie zdążyła wbić się do TOP10 największych memecoinów pod względem marketcapu. Oby tylko nie doprowadziło to wystrzału opłat transakcyjnych na tym blockchainie albo jego spowolnienia, jak ma to ostatnio miejsce w przypadku Solany.

Czytaj więcej: Token z sieci Bitcoina skacze w tydzień o ponad 1500%. Dziś jego cena wybiła nowe ATH

Bitcoin coraz bardziej oddala się od S&P 500. To dobry znak

Analityk Santiment wskazuje na kolejny czynnik świadczący o tym, że kurs bitcoina niebawem ponownie wyruszy na północ i uda się mu dobić do tego wyczekiwanego psychologicznego poziomu 100 tys. dolarów. Biorąc pod uwagę jego wzrosty od początku tego roku i obecne poziomy cenowe, jest to tak naprawdę tylko kwestia czasu. Kryptowaluta w ostatnim czasie ponownie zaczęła tracić korelację z indeksem S&P 500, ale to już bardzo dobry znak.

Czytaj więcej: Wystarczy powtórzyć ten wzór, aby bitcoin rósł dalej – twierdzi analityk Santiment

Złote jaja od Binance

Jeśli nie posiadacie jeszcze konta na Binance, a rozważacie rozpoczęcie przygody z tą giełdą, to teraz jest na to najlepszy moment. Do końca kwietnia na platformie trwa specjalna promocja dla nowych użytkowników.

Czytaj więcej: Złote jajka od Binance. Giełda kryptowalut umieściła w nich bitcoiny warte 200 000 USD

Elon Musk twierdzi, że nie kontrolujemy tempa rozwoju AI

CEO Tesli i xAI jest przekonany, że sztuczna inteligencja najpóźniej w przyszłym roku przewyższy najbardziej tęgie umysły z gatunku ludzkiego. No cóż, nawet jeśli, zawsze można to wykorzystać na naszą korzyść. Miliarder zwraca także uwagę na kwestię kosztów, jakie generuje uczenie AI. Tutaj zaczyna pojawiać się pewien problem.

Czytaj więcej: Elon Musk ostrzega ludzkość. Tempo rozwoju AI budzi nasze obawy!

Kursy kryptowalut 11.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.