Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 13.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 12 marca 2024 r.


Spis treści:


Polski rząd pracuje nad ustawą, która pozwoli KNF na zamrażanie kryptowalutowych kont

Polski rząd jest w trakcie przygotowywania ustawy mającej uregulować rynek kryptowalut w naszym kraju. Wiadomo na pewno, że organem, któremu będą podlegać podmioty z tego sektora, ma być Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Okazuje się, że instytucja ta będzie miała również prawo dokonać zamrożenia naszych rachunków na giełdach na dany okres.

Czytaj więcej: KNF będzie mogła zamrażać kryptowaluty Polaków!

Joe Biden ponownie próbuje nałożyć 30% podatku od energii za mining BTC

Powraca koszmar firm zajmujących się miningiem bitcoina w USA. Joe Biden kolejny raz chce narzucić na tego typu podmioty wysoki, bo aż 30-procentowy podatek, ale tym razem nowa propozycja jego administracji zawiera zapisy, które świadczą o totalnym braku logiki i sprawiedliwości władz. USA są coraz bardziej zadłużone, a obecny prezydent liczy na ściągnięcie do budżetu dodatkowych miliardów dolarów z podatków narzuconych na branżę wydobywczą.

Czytaj więcej: Wydobycie kryptowalut w USA znów zagrożone. Joe Biden wywołał kontrowersje nową propozycją budżetu USA na 2025 rok

Jesteśmy może dopiero w połowie hossy, wskazuje Ki Young Ju

CEO platformy analitycznej CryptoQuant przedstawił kilka istotnych spostrzeżeń dot. wchodzenia nowych inwestorów detalicznych na rynek kryptowalut. Tak zwana “ulica” ma napędzić kolejne wzrosty bitcoina na jego wykresie cenowym. Pytanie tylko, na jakim poziomie pod względem ilości ta grupa traderów działa już w obecnym cyklu, a ile procent z nich dopiero zacznie kupować cyfrowe aktywa?

Czytaj więcej: Na jakim etapie hossy jesteśmy obecnie? Te wskaźniki pokazują, ile pozostało do szczytu

Michael Saylor wyjaśnia, dlaczego nie warto robić z bitcoina waluty

Założyciel MicroStrategy wyjaśnił, że od tego, w jakich kategoriach jest postrzegany bitcoin, może zależeć stosunek rządowych instytucji do tego aktywa. Jego zdaniem BTC nie powinien być absolutnie traktowany jako… waluta.

Czytaj więcej: Czym jest bitcoin (BTC)? Michael Saylor tłumaczy, jak powinno się korzystać z kryptowaluty

Telegram planuje wejść na giełdę. Kurs toncoina fajnie podskoczył

Pavel Durov nie często udziela wywiadów, a prawie to w ogóle. Jeśli już to robi, to wychodzi do dziennikarzy z potężnymi newsami. W następstwie jego ostatniej wypowiedzi kurs toncoina poszybował na północ.

Czytaj więcej: Token powiązany z Telegramem skoczył o 35% po wypowiedzi twórcy platformy

Solana ma przed sobą świetlaną przyszłość

CEO Zeta Markets jest święcie przekonany, że Solana wedrze się niebawem do top3 największych blockchainów pod względem TVL i wybije kurs jej natywnego tokena po nowe rekordy cenowe. Tristan Frizza nie wierzy aż tak bardzo w potencjał sieci warstw 2 dla Ethereum, co w ten projekt, który mimo swojej ostatniej awarii, mocno się wyróżnia podczas tej hossy

Czytaj więcej: Ten projekt wejdzie do TOP3 blockchainów – twierdzi CEO Zeta Markets

 

Kursy kryptowalut 13.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.