Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 09.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 9 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Wybicie ETH na dniach – twierdzi Michael van de Poppe

Ether w ostatnim czasie nie szalał tak ze swoim kursem, jak robił to bitcoin, ale nie oznacza to, że druga największa kryptowaluta nie ma przed sobą dynamicznego okresu. Jeden z najpopularniejszych analityków na rynku podzielił się dziś swoją prognozą, jakoby ETH mógł rozpocząć nowy rajd cenowy już za kilka tygodni.

Czytaj więcej: Ethereum (ETH) gotowe do wzrostu. Wszystko zależy od tego czynnika

Rząd USA może położyć łapy na BTC z ETF-ów?

Max Keiser potrafi zaskoczyć wszystkich swoimi wpisami, które nierzadko zawierają dość „odklejone” teorie dot. rynku kryptowalut. Tym razem jednak, chociaż znów wiele osób powie, że dziennikarz świruje, to jego obawy zawierają konstruktywne uzasadnienie i nawet spotkały się z pewnym poparciem w środowisku. Natomiast kurs bitcoina w międzyczasie walczy o przebicie kolejnych poziomów.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebił 47 tys. USD. Max Keiser ostrzega wszystkich przed ETF-ami na BTC

Kosmiczna podróż z BTC na pokładzie zagrożona niewypałem

Największa z kryptowalut leci na księżyc i w tym przypadku nie chodzi jednak o wzrosty na jej wykresie cenowym. Popularna giełda z naszej branży w kooperacji z prywatną firmą kosmiczną oraz pewnym serwisem informacyjnym rozpoczęły misję wysłania bitcoina na Srebrny Glob. Rakieta wystartowała, aczkolwiek pojawił się pewien problem.

Czytaj więcej: Bitcoin to the Moon! Giełda kryptowalut umieściła BTC na promie, który wczoraj wystartował. Pojawiły się pierwsze problemy

Ukraińska firma znów w tarapatach

Kiedy te kryptowalutowe firmy się nauczą, że nie ma co oszczędzać na środkach bezpieczeństwa, bo poziom umiejętności hackerów jest tak wysoki, że naprawdę ciężko jest ich zatrzymać? Niektórzy co prawda wyciągnęli wnioski z przeprowadzonych ataków i wzięli się za wzmocnienie swoich fundamentów cyberbezpieczeństwa, a inni jak widać nie odrobili wciąż tej lekcji.

Czytaj więcej: Popularna firma znów okradziona. Utracono miliony dolarów w kryptowalutach

Wolkswagen i AI

Marki samochodowe od dłuższego czasu eksperymentują z integrowaniem AI ze swoimi pojazdami, ale to jest coś naprawdę ciekawego, jeśli chodzi o rozwiązania, jakie oferuje w tym przypadku ChatGPT. Poza fajnymi udogodnieniami dla kierowcy i pasażerów, nowe funkcje sztucznej inteligencji będą również znacznie redukować ryzyko wypadku.

Czytaj więcej: Znany producent aut łączy nowy model z AI. ChatGPT ma pełnić w nim niesamowite funkcje

Lehman Brothers padło, to bitcoin ma się nie załamać? Pyta pewien analityk

Bitcoin żadną bańką nie jest, tak więc o jej pęknięciu absolutnie nie ma mowy, jednakże ile może trwać obecny rajd cenowy? A może to, co obecnie widzimy na wykresie, to zaledwie przedsmak tego, co się wydarzy za kilka tygodni? Ceniony analityk twierdzi jednak, że należy brać pod uwagę, że niedługo może dojść do odwrócenia trendu, a największa z kryptowalut będzie musiała się zmierzyć z silną korektą. To raczej też naturalne zjawisko, którego osoby będące na rynku nie powinny się obawiać zbytnio, prawda?

Czytaj więcej: Szczyt bitcoina na ten rok jest blisko – twierdzi analityk Bloomberga

Kursy kryptowalut 09.01.2024.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.