Kurs bitcoina przebił 47 tys. USD. Max Keiser ostrzega wszystkich przed ETF-ami na BTC | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina przebił 47 tys. USD. Max Keiser ostrzega wszystkich przed ETF-ami na BTC

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Niektórym nie da się po prostu dogodzić! W czasie, gdy wszyscy na Satoshi Street otwierają szampany, maksymalista bitcoina – Max Keiser – przywdziewa szaty mrocznego wróżbity, a tym samym największego zrzędy we wsi i ostrzega przed ETF-ami BTC.


  • Kurs bitcoina przebił parę godzin temu poziom 47 000 USD,
  • Max Keiser ostrzega inwestorów przed zatwierdzeniem ETF-ów. Uważa, że może być to początek problemów!

Max Keiser: uważajcie!

Max Keiser to fan bitcoina od ponad 10 lat. Kibicuje kryptowalucie, ale nieszczególnie cieszy go to, że ma ona stać się częścią mainstreamu. A przynajmniej na zasadach, jakie akceptuje główny nurt. Teraz ten znany dziennikarz wyraził obawy dot. potencjalnych bitcoinowych ETF-ów. Wskazał, że te nie są zabezpieczone przed potencjalnym zajęciem ich przez rząd.

Powyższe prowadzi go do myśli, że władze USA mogą chcieć powtórzyć paskudny ruch administracji Roosevelta z 1. poł. lat 30. XX w. Tak, skonfiskują Wasze bitcoiny, ale w formie jednostek ETF-ów!

Teoria Keisera nie jest jednak wcale taka szalona. Zacytował fragment dokumentu rejestracyjnego ETF-a Valkyrie, z którego wynika, że amerykański federalny organ regulacyjny może zmusić dany trust do likwidacji bitcoinów w drodze „zajęcia”, „konfiskaty” lub „ograniczenia” dostępu do nich. Brzmi to tak, że samego autora tego tekstu zlał w tej chwili zimny pot.

(Autor idzie wziąć prysznic, po chwili wraca)

Keiser dodał, że cała idea ETF-ów jest sprzeczna z wizją Satoshi’ego Nakamoto, który chciał wsadzić patyk w szprychy mainstreamu.

Starszy strateg ds. ETF-ów w Bloombergu, James Seyffart, odpowiedział na to:

Moim zdaniem perspektywa tej sytuacji może być dziwaczna. To pierwsza krytyka funduszy ETF bitcoina, jaką w ostatnich dniach spotkałem od Maxa (…).

Seyffart dodał jednak, że należy powstrzymać się od inwestowania w fundusze ETF na BTC, jeśli ktoś obawia się realizacji wizji Keisera.

Kurs bitcoina rośnie

W tle zaś wszyscy (może przedwcześnie) świętują potencjalne zatwierdzenie ETF-ów przez SEC. Kurs bitcoina przebił na chwilę poziom 47 000 USD (choć ważniejsze jest to, że przełamał granicę 45 000 USD). Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 46 800 USD.

Czy zaś warto martwić się przestrogą Keisera? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że za ETF-ami będą stały potężne firmy, z którymi dziś nawet władza musi się liczyć. Oczywiście nadal najbezpieczniejszą formą trzymania BTC jest własny paper wallet.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.