Projekt ustawy o kryptowalutach w USA | Wiadomości | CrypS.

Projekt ustawy o kryptowalutach w USA

Michał Misiura
nadchodzą regulacje dla rynku kryptowalut w usa

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził nowy projekt ustawy określającej zbiór przepisów dotyczących kryptowalut. 

Projekt znany jako „Ustawa o kryptowalutach z 2020 roku” ma wyjaśnić, które instytucje będą odpowiedzialne za regulacje i nadzór cyfrowych aktywów. Wymieniono trzy agencje: Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Securities and Exchange Commission (SEC) i Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN).

Projekt ustawy przewiduje także podzielenie cyfrowych aktywów na 3 kategorie, z których każda zostanie przypisana właściwemu organowi, są to:

  • crypto-currencies – czyli kryptowaluty – będą regulowane przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN),
  • crypto-commodities – dobra i usługi ekonomiczne, przechowywane na blockchain – będą regulowane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC),
  • crypto-securities – wszystkie instrumenty dłużne, kapitałowe i pochodne przechowywane na blockchain – będa regulowane przez Securities and Exchange Commission (SEC).

Wszystkie trzy kategorie są określane łącznie ogólnym terminem – cyfrowych aktywów. Kryptowaluty są zdefiniowane, w myśl ustawy, jako reprezentacja waluty Stanów Zjednoczonych lub innych aktywów oparta na blockchainie lub zdecentralizowanej księdze kryptograficznej.

Przyjęcie ustawy przewidziano na przyszły rok. Wprowadzane przez nią definicje i ustalenie odpowiedzialnych agencji stanowią ważny krok w kierunku przejrzystości regulacyjnej dla rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

nadchodzą regulacje dla rynku kryptowalut w usa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.