Prezydent Salwadoru zwołuje konferencję o BTC. Spotkają się 44 kraje | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru zwołuje konferencję o BTC. Spotkają się 44 kraje

Anna Sutowicz
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

44 kraje spotkają się dziś w Salwadorze, by porozmawiać o bitcoinie (BTC). Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele poinformował wczoraj o zorganizowaniu konferencji.


W niedzielę prezydent Salwadoru, Nayib Bukele ogłosił na Twitterze, że 32 banki centralne i 12 organów finansowych łącznie z 44 krajów spotkają się 16 maja w Salwadorze. Celem spotkania ma być m.in. omówienie wprowadzenia BTC:

Jutro 32 banki centralne i 12 organów finansowych (44 kraje) spotkają się w Salwadorze, aby omówić integrację finansową, gospodarkę cyfrową, bankowość, wprowadzenie #Bitcoin i jego korzyści w naszym kraju.

Banki centralne i władze, które mają uczestniczyć w konferencji pochodzą głównie z krajów rozwijających się, w tym z Kenii, Ugandy, Nigerii, Egiptu, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu, Rwandy, Paragwaju, Angoli, Gwinei i Madagaskaru.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądał pełny program konferencji.

Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD

9 maja 2022 roku prezydent Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że Salwador kupił kolejne 500 BTC (ok. 15,3 mln USD). Całkowita kwota bitcoinów będących w posiadaniu Salwadoru wynosi ponad 2300 BTC (ok. 72,5 mln USD). Prezydent środkowoamerykańskiego kraju poinformował wówczas, że rząd dokonał zakupu po średniej cenie 30 744 USD.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Salwador to pierwszy kraj, który przyjął BTC jako legalny środek płatniczy we wrześniu ubiegłego roku. Z 62 przychylnymi głosami na 84 możliwych Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru zatwierdziło ustawę BTC przedstawioną przez prezydenta kraju. Prezydent ogłosił wówczas za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że nowy instrument prawny nadaje BTC status prawnego środka płatniczego o obowiązkowej akceptacji na całym terytorium kraju.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.