Prezydent Salwadoru zwołuje konferencję o BTC. Spotkają się 44 kraje | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru zwołuje konferencję o BTC. Spotkają się 44 kraje

Anna Sutowicz
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

44 kraje spotkają się dziś w Salwadorze, by porozmawiać o bitcoinie (BTC). Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele poinformował wczoraj o zorganizowaniu konferencji.


W niedzielę prezydent Salwadoru, Nayib Bukele ogłosił na Twitterze, że 32 banki centralne i 12 organów finansowych łącznie z 44 krajów spotkają się 16 maja w Salwadorze. Celem spotkania ma być m.in. omówienie wprowadzenia BTC:

Jutro 32 banki centralne i 12 organów finansowych (44 kraje) spotkają się w Salwadorze, aby omówić integrację finansową, gospodarkę cyfrową, bankowość, wprowadzenie #Bitcoin i jego korzyści w naszym kraju.

Banki centralne i władze, które mają uczestniczyć w konferencji pochodzą głównie z krajów rozwijających się, w tym z Kenii, Ugandy, Nigerii, Egiptu, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu, Rwandy, Paragwaju, Angoli, Gwinei i Madagaskaru.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądał pełny program konferencji.

Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD

9 maja 2022 roku prezydent Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że Salwador kupił kolejne 500 BTC (ok. 15,3 mln USD). Całkowita kwota bitcoinów będących w posiadaniu Salwadoru wynosi ponad 2300 BTC (ok. 72,5 mln USD). Prezydent środkowoamerykańskiego kraju poinformował wówczas, że rząd dokonał zakupu po średniej cenie 30 744 USD.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Salwador to pierwszy kraj, który przyjął BTC jako legalny środek płatniczy we wrześniu ubiegłego roku. Z 62 przychylnymi głosami na 84 możliwych Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru zatwierdziło ustawę BTC przedstawioną przez prezydenta kraju. Prezydent ogłosił wówczas za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że nowy instrument prawny nadaje BTC status prawnego środka płatniczego o obowiązkowej akceptacji na całym terytorium kraju.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC
reklama
reklama