Premiera Ethereum 2.0 coraz bliżej | Wiadomości | CrypS.

Premiera Ethereum 2.0 coraz bliżej

Mariusz Przepiórka
ethereum

Ethereum zbliża się do oczekiwanej od dawna zaktualizowanej wersji 2.0. Wczoraj, pośród wyborczej gorączki w Stanach Zjednoczonych, portal GitHub opublikował informację wskazującą, że premiera nowej odsłony Ethereum jest coraz bliżej. Relacje wyborcze sprawiły, że informacja nie zyskała dużego rozgłosu.

Portal wskazał kod, który jest związany z Ethereum 2.0. Narzędzie jest dużym krokiem w stronę uruchomienia zaktualizowanej wersji. Inauguracyjna faza 0, pierwsza z sześcioetapowego wdrożenia Ethereum 2.0, wprowadza algorytm konsensusu proof-of-stake – wydajny mechanizm walidacji transakcji w sieci Ethereum.

Aby użytkownicy mieli dostęp do nowej sieci i stakingu, środki muszą być przetransferowane z obecnego blockchaina Ethereum do Ethereum 2.0. Właśnie tutaj dużą pomocą będzie narzędzie ujawnione przez GitHub. Narzędzie nie jest oficjalnym adresem depozytowym, ale posłuży do generowania kluczy wymaganych do dokonania depozytu w sieci Ethereum 2.0. Wszystko zatem wskazuje na to, że Faza 0 wdrożenia rozpocznie się już wkrótce.

ethereum
reklama
reklama