Powiew krypto-zimy: kolejna giełda zwalnia 20% pracowników | Wiadomości | CrypS.

Powiew krypto-zimy: kolejna giełda zwalnia 20% pracowników

Mariusz Przepiórka
crypto.com

Giełda kryptowalut Crypto.com poinformowała o kolejnej redukcji zatrudnienia. Tym razem obejmie ono 20% pracowników giełdy na całym świecie. Przyczyną zwolnień, według komunikatu firmy, są zawirowania ekonomiczne i nieprzewidywalne wydarzenia w branży krypto.


To druga poważna redukcja etatów w Crypto.com. Singapurska giełda w połowie ubiegłego roku zlikwidowała 250 miejsc pracy, choć według sprawozdań z firmy zwolniono (lub odeszło z własnej woli) ponad 2000 osób. Giełda nie podała, jakie stanowiska zostaną zredukowane tym razem, ale winą za konieczność zwolnień obarczyła upadek FTX, który spowodował znaczący spadek zaufania do sektora kryptowalutowego.

– Ambitnie rozwijaliśmy się na początku 2022 roku, opierając się na naszym niesamowitym rozmachu i dostosowując się do trendów panujących w branży. Trendy jednak zmieniły się bardzo szybko wraz z serią niekorzystnych wydarzeń gospodarczych – napisał na firmowym blogu Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com.

Podobnie jak w przypadku firm z innych branż, firmy kryptowalutowe podejmują poważne decyzje, aby przetrwać spowolnienie gospodarcze. Giełda Coinbase na początku tego tygodnia pozbyła się około 20% załogi, a Kraken w listopadzie zapowiadał, że zwolni 1100 osób, czyli 30% pracowników.

Upadek FTX ograniczył zaufanie do branży

Ostatni rok był dla Crypto.com dość trudny. Firma mierzyła się z krytyką za swą nadmiernie entuzjastyczną reklamę z Mattem Damonem, przypadkowo wysłała klientce z Australii ponad 10 mln USD w wyniku błędu i jak wszystkie firmy z branży zmagała się z obawami związanymi z wynikami finansowymi w warunkach załamania na rynku kryptowalutowym. Przez pomyłkę miała wysłać także

Redukcje, których dokonaliśmy w lipcu ubiegłego roku dały nam szansę, aby przetrwać spowolnienie gospodarcze, ale nie uwzględniały niedawnego upadku FTX, który znacznie ograniczył zaufanie do całej branży. Między innymi z tego powodu podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję o dokonaniu dalszych redukcji zatrudnienia. W ten sposób firma będzie lepiej przygotowana do tego, aby osiągnąć sukces w długim terminie – dodał Marszałek.

crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.